Nejvyšší čas na opravy před zimou

Rubrika: Dílna, Market

Je nejvyšší čas nachystat dům nebo chatu či chalupu na zimu. Projděte se okolo domu a překontrolujte a opravte to nejnutnější. Důležitá je kontrola okapů, okolí komína, prasklin v omítce …

Zima klade na naše obydlí vyšší nároky. Extrémní mrazy, střídání teplot, vysoká vlhkost, často i náročné povětrnostní podmínky, zátěž sněhem, to vše jsou důvody, proč udělat všechny důležité opravy ještě před zimou.

Podzim je období, kdy je nutné vyčistit a při té příležitosti i prohlédnout okapy. Často se stává, že během celoročního užívání, dojde k odlepení jednotlivých dílů, které pak netěsní, nebo odpadne koncovka a voda by vám stékala po domě, nebo naleznete menší prorezlý otvor, který se v okapu objeví. Pomoc je velice snadná. Pro všechny tyto případy můžete použít montážní lepidlo Pattex ONE FOR ALL,které je vhodné i do vlhkého prostředí a má vynikající lepicí sílu. Jeho obrovskou výhodou je, že dokáže udržet během pár sekund až 350 kg na m2. Toto oceníte v momentě, kdy stojíte na žebříku, nanesete lepidlo, přitlačíte a lepený okap prostě drží. Navíc jej můžete použít i jako tmel pro menší spáry a praskliny nebo prorezlé otvory v okapu.

Při prohlídce domu a jeho okolí často objevíte celou řadu problémů. Uvolněné dlaždice na příchozí cestě, odpadlý kryt sloupku nebo nedržící světlo nad dveřmi. Se všemi zmíněnými opravami si snadno poradíte s montážním lepidlem Pattex ONE FOR ALL. Dokáže lepit bez problémů i na svislé stěny a poradí si i s nerovným podkladem.

Když vypustíte po létě bazén, často odhalíte pár nedokonalostí, jako odpadlou dlaždici, nebo vyviklané madlo u bazénu. Na dlaždici opět bezpečně zafunguje Pattex ONE FOR ALL. Díky vysoké odolnosti vůči vodě, se neuvolní ani po opětovné naplnění bazénu vodou.

V momentě, kdy ale budete řešit ukotvení vyviklaných schůdků u bazénu, je potřebné zvolit některou z chemických kotev. Chemické kotvy jsou vynikajícími pomocníky v případě, že potřebuje ukotvit velmi těžké věci. Některé mají dokonce tak vysokou pevnost, že snáze vytrhnete kus celé zdi, než samotnou věc přidělanou pomocí chemické kotvy. Slouží například pro ukotvení zábradlí, závěsné toalety, umyvadla, pověšení bojleru na stěnu, LCD televize na stěnu či strop, nebo dokonce pro instalaci pergol.

Kotva Pattex CF 920 je extrémně pevná, oproti standardním verzím, je možné ji použít i na mokré povrchy, tvrdne dokonce pod vodou, proto je trvale vodotěsná. Lze ji použít na kotvení předmětů s extrémní zátěží nebo předmětů, které jsou trvale namáhány vodou jako je například připevnění schůdků do bazénu, kotvení prvků v exteriéru (pergoly, venkovní schodiště, markýzy) apod.

Při prohlídce domu můžete objevit i praskliny ve zdivu. Stačí si vzít na pomoc štukový akryl. Prasklinu je potřebné nejdříve očistit, můžete použít kartáč, nebo i hřebík a protáhnout prasklinu a omést. Pak již stačí nánést Pattex štukový akryl a následně vyhladit např. prstem namočeným v mýdlové vodě. Po vytvrzení je možné přetřít a opravené místo bude neviditelné.

Více informací k lepení, tmelení a kotvení naleznete na www.pattex.cz

 

Komerční prezentace

Nejvyšší čas na opravy před zimou