Pár sekund a hotovo

Rubrika: Dílna, Market

V rodině s velkou domácností a s více dětmi se pořád něco děje a pořád je co opravovat. Někdy nám ale zbývá jen velmi málo času a tak sáhneme po lepidlech, se kterými jde vše rychle. Takovými pomocníky jsou sekundová lepidla. Během sekundy dokážou slepit různé věci. Jsou proto ideální na rychlé opravy, hodí se domů, ale i do kanceláře, do práce, na cesty, do auta, na chatu či na dovolenou. Jsou naší nepostradatelnou pojistkou. Slepí prasklé ouško oblíbeného hrnečku, nebo odštípnutý kousek porcelánové sošky, odpadlý ozdobný kamínek na kabelce, nebo vypadlou perličku v náušnici stejně, jako prasklý kryt spotřebiče, odchlíplou podrážku boty, prasklý rámeček obrázku nebo porouchanou hračku. Příkladů, kde dokážou kvalitní sekundová lepidla pomoci, bychom nalezli nepřeberné množství. Připravili jsme pro Vás pár tipů.

Na začátku je vždy nepopulární čištění

Než se vůbec pustíte do lepení, je potřeba lepené plochy pečlivě očistit. Očištění je alfou a omegou úspěšného lepení. Nejdříve zbavte plochy přebytečného prachu, nečistot a mastnoty. Bude vám stačit hadřík a lihový čistič. Po očištění je nechte odvětrat a pak již nic nebrání úspěšnému lepení.

Výběr lepidla

Sekundová lepidla je potřeba pečlivě vybírat. Nejdříve si musíte dát pozor na to, jaké materiály lepíte. Tuto informaci naleznete na obalu. Podívejte se na věc, kterou chcete lepit a rozmyslete si, kde ji budete používat. Když lepíte například ouško hrnečku, potřebujete, aby lepený spoj vydržel mytí v myčce, nebo když lepíte něco v koupelně, je nutné, aby lepidlo bylo odolné proti vlhkosti, když opravujete podrážku boty, musí být lepidlo odolné proti vlhkosti a navíc pružné atd.

Pár příkladů:

Gelové sekundové lepidlo.

Loctite Super Attak Power Flex Gel není jen rychlé a silné lepidlo, obsahuje gumu, která vytváří gelovou konzistenci lepidla, a proto nestéká ani na svislém povrchu. Kapka lepidla se vždy udrží na místě, kam ji nanesete. Příměs gumy také zajišťuje vysokou odolnost proti otřesům a nárazům, ideální tedy pro opravy obuvi.
Slepíte s ním porcelán, keramiku, dřevo, většinu plastů, pevnější kůži i korek.

Slepený porcelán můžete mít i v myčce.

Loctite Super Attak Universal kombinuje rychlost, sílu a odolnost vůči vlhkosti. Speciální receptura obsahuje SilicoTec s hydrofobní technologií, která umožňuje vytvořit lepený spoj tak odolný vodě, že jej můžeme mýt v myčce na nádobí.

Tato vlastnost předurčuje používat slepené věci i na místech, kde to dříve nebylo možné, jako je kuchyně, koupelna, či venkovní prostředí. Díky voděodolné receptuře je Loctite Super Attak Universal mnohem výkonnější než jiná sekundová lepidla.

Dá se použít například na opravu prasklé sprchy, hrnečku, který poté můžete mýt v myčce, opravu potápěčských brýlí nebo poškozené trysky k zahradní hadice atd.

Sekundová lepidla jsou nejen rychlá, ale dokážou i ledacos udržet. Mistr nad mistry je právě sekundové lepidlo Loctite Super Attak Power Flex Gel. Dokáže udržet dokonce dospělého muže hlavou dolů přilepeného jen za podrážky jeho bot.

Sekundová lepidla jsou šikovnými malými a rychlými pomocníky, bez kterých se jen těžko doma obejdete.

www.super-attak.cz

Pár sekund a hotovo