Co budeme potřebovat pro stavbu plotů a oplocení

Materiál, nářadí a nástroje se v případě budování plotů a ohrad vybírají podle toho, jaký typ oplocení zvolíte. Někdy si vystačíte jen se základním ručním nářadím, využití však najdou i speciální nástroje, jako je třeba zemní vrták nebo nastřelovačka hřebíků.

01 Pletivo

Zvolíme-li plot z pletiva, máme na výběr z klasického čtyřhranného, ale i svařovaného či lesnického. V určitých případech může dobře posloužit i provizorní plastové oplocení v rolích.

 

02 Plotové dílce

Jsou dobrým řešením v případě, že potřebujete vybudovat plot velmi rychle a zpravidla dobře poslouží i jako pohledové bariéry.

 

03 Betonové systémy

DCIM100MEDIA

Jde vlastně o stavebnici, jednotlivé bloky se vkládají do drážek mezi sloupky. Získáte tak odolný plot či ohradu s možností volby různých povrchových úprav i barevných odstínů.

 

04 Hřebíkovačka

Zejména při stavbě laťkových plotů nebo prkenných ohrad vám nastřelovačka hřebíků může ušetřit spoustu času a námahy.

 

05 Pokosová pila

Je dobrým nástrojem pro přesné seřezávání plotových latí nebo krácení prken či trámků na dřevěný plot.

 

06 Kleště štípačky

Jsou nezbytné zejména při práci s pletivem, ale využijete je i pro vytahování ohnutých hřebíků.

 

07 Vrtačka a šroubovák

Toto ruční nářadí je ideální ve variantě na akumulátorový pohon, dobré je mít k ruce nástroj pro vrtání i pro šroubování, abyste nemuseli neustále měnit bity za vrtáky.

 

08 Laserová vodováha

Elektronické přístroje k zaměření rovin, svislic, ale i přesných vzdáleností v metrech se při stavbě oplocení velmi hodí.

 

09 Plotostřih

Při údržbě vzrostlého živého plotu je motorový plotostřih velmi užitečným nástrojem, který ušetří čas a namáhavou práci.

 

10 Sloupkový beton

Řada výrobců nabízí suché betonové směsi, určené přímo k zabetonování sloupků. Vyznačují se nadstandardně rychlým tvrdnutím.

 

11 Zemní vrták

Najde uplatnění při vrtání děr na sloupky, ať už je budete rovnou zapouštět do země, nebo do betonových patek. Existují zemní vrtáky ruční, ale i motorové

 

12 Dráty

Vázací a napínací dráty jsou potřeba zejména při práci s různými druhy pletiv. Vyplatí se pořídit si i poplastované varianty drátů.

 

13 Clony

Někdy nestačí, když plot pouze odděluje pozemek od ulice. Chránit soukromí před pohledy kolemjdoucích lze u průhledných plotů pomocí clon z netkaných textilií nebo rákosových či proutěných rohoží.

Co budeme potřebovat pro stavbu plotů a oplocení