Oprava soklu pomocí omítky IZONIL patří k nejúčinnějším řešením

Rubrika: Market

oprava soklu

Sokl – nenápadná část domu, která je jeho nesmírně důležitou součásti, je místem, ve kterém na sebe navazuje zateplení nadzemní části stěny a zateplení suterénu, případně základů stavby.

Obvyklou chybou u většiny starších nemovitostí je pronikání vlhkosti do zdiva soklu a následné poškození (opadávání) soklové omítky. Řešením je rekonstrukce povrchu soklu a vykonání dodatečné hydroizolace obvodových stěn. Do nedávné doby to byla práce zdlouhavá, namáhavá, a hlavně finančně náročná. A poté se na trhu objevila sanační hydrofobní omítka IZONIL. Její využití je všestranné – slouží na úplnou hydroizolaci sklepů, šachet a podzemních staveb od podzemních vod, k rekonstrukci omítek starých budov a hydroizolaci již existujících navlhlých staveb a také na izolaci soklových částí staveb proti podzemní vodě a vnějším vlivům.

izonil

Pokud se na problematiku podíváme blíže, zjistíme, že sokl stavby přiléhá těsně k okolnímu terénu, chodníku, anebo jiné zpevněné ploše, a kromě mechanického pohybu osob je namáhán především:

  • odstřikující srážkovou vodou
  • sněhem
  • prosakováním vody z podloží

Sanační hydrofobní omítka IZONIL působí jako nekompromisní bojovník s vlhkostí a její použití při rekonstrukci soklu přináší i další benefity. IZONIL je revoluční extrémně voděodolná suchá omítková směs, která vytváří po aplikaci voděodolnou vrstvu, ale zároveň zůstává paropropustná s vysoušecím efektem. Právě vysoušecí efekt je důležitý v případě, že sokl namáháním zvlhnul. Omítková směs IZONIL obsahuje velké množství mikropórů, které umožňují permanentní vysoušení vlhkého podkladu. A to dokonce i v tak extrémních případech, kdy sokl a stěny domu zasáhne povodňová vlna. Hydroizolační vrstva, vytvořená pomocí omítky IZONIL poskytne soklu trvalou ochranu.

izonilizonilSprávná funkčnost soklu je důležitá pro každou stavbu. Kdybyste sokl špatně zpracovali, může se to negativně podepsat na celém domě. Dobrou zprávou je, že sanační hydrofobní omítka IZONIL dokonale nahrazuje běžné cementové omítky na novostavbách, anebo běžné omítky při rekonstrukci domu. Na rozdíl od nich však zabezpečí dokonalou ochranu proti vlhkosti a vodě, takže její aplikací ušetříte nemalý obnos peněz. IZONIL navíc neobsahuje žádné škodlivé ani toxické látky a díky tomu, že se nanáší jako kdejaká jiná omítka, je práce s IZONILEM opravdu jednoduchým řešením. Při rekonstrukci soklu je důležité důkladné odstranění degradované omítky až po samotné zdivo. Pod pojmem zdivo si musíme představit jen základní materiál: cihla, kámen, pórobeton. IZONIL v žádném případě není možné nanášet na polystyrén, minerální vatu nebo původní omítku. V dalším kroku je potřebné zdivo soklu očistit tak, aby na něm nezůstali částice prachu, volné části, nečistoty a mastnoty. Při použití sanační hydrofobní omítky IZONIL je potřeba přečíst si návod na použití a striktně podle něj postupovat: hlavně je důležité dodržet poměr vody, jako je uvedeno v návodu (IZONIL není nátěr a nemůže se ředit do tekutého stavu). Namíchána směs se musí zpracovat do 3 hodin. Do namíchané omítky se nesmí nic přidávat. Ztratila by tak své jedinečné schopnosti. Sanační hydrofobní omítka IZONIL se nanáší na připravený povrch soklu jako běžná omítka, maximálně ve třech vrstvách v celkové tloušťce od 10 do 30 mm. Celková tloušťka omítky se určí podle stupně zatížení soklu vlhkostí. Poslední vrstva může být po finálním vyhlazení natřená exteriérovou barvou, anebo obložená (po zdrsnění povrchu omítky) vhodným obkladem.

Komerční prezentace

Oprava soklu pomocí omítky IZONIL patří k nejúčinnějším řešením