Chcete si na chatě užít léto naplno? Pořiďte si bazén

Rubrika: Market

Venkovní teploty letos rychle vyšplhaly na ideální hranici pro koupání. Slunečné víkendy na chalupě přímo vybízí k opalování a osvěžení ve vlastním bazénu. Jaký ale z široké nabídky vybrat a jak dosáhnout úsporného provozu?

Sestavit za 15 minut

Láká vás představa možnosti kdykoli se osvěžit a zaplavat si bez nutnosti dojíždění a placení předraženého vstupného do plných aquacenter? Řešení je jednoduché – pořiďte si bazén. Nemusíte se obávat složitých zásahů na vašem pozemku, dlouhého vyřizování, ani nákladného provozu. Kvalita produktů na trhu se neustále vyvíjí a bazény nejsou výjimkou.

Nejjednodušším a zároveň skvěle funkčním řešením jsou nafukovací bazény. Moderní nafukovací bazény, jako napříkladIntex Easy Set, jsou ze zesíleného laminovaného PVC a vydrží tak ledacos. Jsou vyrobené tak, že jejich rozložení a nafouknutí nezabere více než 15 minut a jejich vypouštění a složení je stejně tak snadné. Tyto bazény jsou proto ideální na menší pozemky, nebo pokud chcete mít s konstrukcí bazénu co nejméně práce.

Mimo sezónu je jednoduše složíte a uložíte, a tím také prodloužíte jeho životnost. Cena těchto bazénů se pohybuje v závislosti na jejich velikosti od 500 korun za opravdu malý bazén, například pro děti, až do 10 000 korun za prostorný nafukovací bazén i s veškerým příslušenstvím.

Konstrukce, která vydrží

Pokud vám nevadí o něco náročnější stavba a máte více prostoru, můžete sáhnout po nadzemnímu bazénu s ocelovou konstrukcí. Díky ní mohou mít tyto bazény větší rozměry a vydrží i divočejší dovádění dětí, zároveň jsou však stále pružné a jejich materiál je složený z několika vrstev tak, aby odolal nárazům i slunečnímu záření.
Nadzemní bazény se pohybují cenově výše, na Hawaj.cz seženete ty základní již od 1 600 korun, až po ty opravdu propracované do 30 000 korun.

Šetrný provoz

V případě většího bazénu se neobejdete bez bazénové chemie. I když to zní nešetrně, současné chemické přípravky jsou bezchlórové a po přidání do bazénu voda nedráždí oči ani kůži. Přípravek udržuje vodu dlouhodobě desinfikovanou a čistou.

Abyste měli vodu ohřátou i v chladnějších dnech, případně ráno, pořiďte si solární ohřev vody. Díky němu ušetříte veškeré další energie a zajistíte ekologický provoz vašeho bazénu. Pokud chcete vodu ohřát, ale zároveň nemáte prostor pro umístění solárního ohřevu, nebo za něj nechcete dávat tolik peněz, bude se vám hodit alespoň solární plachta. Ta nejenže díky bublinkám, které fungují jako čočky, ohřeje vodu až o 9 stupňů, ale ochrání ji také před nečistotami a odpařováním.

Komerční prezentace

Chcete si na chatě užít léto naplno? Pořiďte si bazén