Okolí Hamru na Jezeře

Rubrika: Market

Oblíbené rekreační středisko Hamr na Jezeře je známé především díky Hamerskému jezeru, kam se každé léto sjíždí turisté ze všech koutů naší země. Věděli jste však, že je tato oblast mimo jiné skvělým výchozím místem pro objevování krás Libereckého kraje? Přinášíme vám výčet těch nejzajímavějších cílů, kam se z Hamru můžete vydat.

Krásná vyhlídka u Osečné

Začneme městečkem Osečná skrývající se v malebné krajině, z níž se vám naskytnou překrásné výhledy na ještědský vysílač. O poznání úchvatnější výhledy se však před vámi rozprostřou, jakmile se v Osečné napojíte na červenou turistickou trasu vedoucí až k cyklostezce č. 3007. Od té se potom vpravo zhruba po 500 metrech dostanete až na Krásnou vyhlídku, odkud se můžete kochat téměř celou Ralskou pahorkatinou a přírodními skvosty jako je Děvín, Kavčí skála nebo Stohánek.

Chrastenský vodopád

Dále se podíváme k Chrastenskému vodopádu, k němuž vás opět dovede červená turistická trasa přímo od Hamerského jezera. Pěší výlet k vodopádu berte spíše jako příjemnou procházku lesem, kterou můžete spojit se zastávkou na zřícenině gotického hradu Děvín.

Široký kámen a Stohánek

Mezi další zajímavé přírodní úkazy v docházkové vzdálenosti od Hamerského jezera patří bezesporu stolová hora Široký kámen a zřícenina skalního hradu Stohánek. Pokud vám po výše zmíněné trase ještě zbydou síly, stačí když se od hradu Děvín odeberete dál po červené trase až k rozcestí pod Děvínem, odkud se vydáte po zelené nejprve přes přírodní park Široký kámen až k samotnému Stohánku. V okolí zajisté objevíte spoustu dalších skalních útvarů a vrcholků, jimiž je tato oblast proslulá, takže si na putování po této oblasti vyhraďte raději více času.

Pro milovníky vodních sportů

A pro ty z vás, kteří si kromě pěší turistiky rádi užívají také pocit, když jim v krvi koluje adrenalin, tu máme jeden malý tip. Kousek od Hamerského jezera se totiž nachází vodní nádrž Stráž pod Ralskem, která svým vodním sportovním areálem snadno zláká každého milovníka vodních sportů. Jestliže jste našli zálibu ve snowboardingu, ba jste dokonce propadli surfování, pak vás zcela jistě nadchne oblíbený místní sport wakeboarding, který kombinuje prvky surfingu a vodních lyží. V rámci toho vás čeká jízda na vodním vleku, překonávání překážek, a hlavně spousta zábavy!

Pozor: Pokud se v rámci dovolené, byť jen v Čechách, vrhnete do rizikovějších sportů jako je například wakeboarding, pro pocit jistoty si sjednejte raději tuzemské cestovní pojištění.

Komerční prezentace

Okolí Hamru na Jezeře