Projekt Alea aneb tady se vám dítě nerozbije

Rubrika: Market

I Brno má své Říčany: obec v krátké dojezdové vzdálenosti do města, u dálnice D1 a přitom v pěkném prostředí na úpatí Vysočiny. V Říčanech u Brna vzniká skupina zajímavých rodinných domů, projekt Alea, vhodný především pro rodiny s dětmi.

Městské prostředí je hlučné, hektické a anonymní, vesnice klidnější a bezpečnější. Každé nabízí svoje pozitiva i negativa. Nesporné ale je, že bydlení ve větších městech nejen v posledních letech, ale dokonce i měsících neúměrně zdražuje. „Cena za stometrový byt v Brně v současnosti šplhá až k šesti milionům korun. Za srovnatelnou a často i nižší částku můžete ve vzdálenosti dvaceti kilometrů od centra bydlet v moderním rodinném domě se 130 m2 a vlastní zahradou i garáží,“ říká Ivor Ševčík z All Inclusive Development, která projekt realizuje.

 Rodinné domy Alea s dispozicemi 4 a 5+kk vznikají v Říčanech u Brna. Architekti se při jejich navrhování inspirovali vzdušností brněnského funkcionalismu, velkorysostí prostoru a jeho důmyslného propracování. Exteriér domů má jednoduchý a funkční styl. Přízemí se zahradou propojují celoplošná posuvná okna, zajišťující maximální množství denního světla a opticky propojující vnitřní část domu se zahradou. Koupelna je příjemně prostorná i pro wellness aktivity. Projektanti mysleli také na implementaci „zelených“ technologií jako je sběr dešťové vody pro zalévání, nadstandardní zateplení a podlahové topení.

 Důmyslnost se odráží ve vybraných technologiích, zařízeních a použitých materiálech. „Korek je nákladná a čistě ekologická surovina, který dobře izoluje, ale také tlumí nárazy. Pokud vám na korkovou podlahu upadne hrníček, nerozbije se. Korek na podlaze oceníte tedy i v situaci, kdy máte malé děti, které se právě učí chodit,“ s úsměvem upřesňuje Ivor Ševčík.

Říčany, ležící osm kilometrů na západ od Brna, ocení především rodiny s dětmi. „Svoboda a volnost pohybu je to, do dnešní městské děti postrádají. Po škole nemohou s kamarády jen tak vyrazit ven a prozkoumávat svět na vlastní pěst. To tady mohou,“ doplňuje Ivor Ševčík. Říčany přitom leží v pěkné přírodě na začátku Českomoravské vysočiny a nedaleko Brněnské přehrady. Obec je plně občansky vybavená, najdete tu praktické lékaře pro děti i dospělé, mateřskou a základní školu, lékárnu, poštu, restaurace, obchody, sportovní kluby i přírodní biotopové koupaliště.

O společnosti

All Inclusive Development se zaměřuje na stavby a rekonstrukce nemovitostí, určených k bydlení. Nespecializuje se na projekty masové výstavby. Investiční příležitosti si pečlivě vybírá a pouští se jenom do těch, nad kterými může mít plnou kontrolu v kvalitě a přesnosti zpracování. Na trhu je již téměř deset let, působí v Brně, na jižní Moravě, ve středních a východních Čechách. Více na www.aidevelop.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Projekt Alea aneb tady se vám dítě nerozbije