Novinky a inovace tradičních barev

Rubrika: Dílna

Na jaře se těšíme, až se pustíme do zvelebování své chaty nebo chalupy a začneme lakovat, natírat a mořit všechny prvky, které vzaly za své. Podívejme se na nátěry, které se budou hodit.

Mohlo by se zdát, že novinek na trhu příliš mnoho nepřibývá. Ačkoliv jednotlivých nových produktů v obchodech, co se nátěrů na kov a dřevo týká, moc nenajdeme, výrobci neustále vylepšují receptury a tím i kvalitu a možnosti tradičních výrobků. Objevují se také nové odstíny, které rozšiřují nabídku těchto výrobků.

Xyladecor – aplikujte rukavicí

Xyladecor Gel kromě zajímavé konzistence nabízí i tři barevné odstíny pro zachování autentické podoby podkladového dřeva. Štětec nahradí aplikační rukavice s hustými vlákny a vodotěsnou vložkou, která ochrání pokožku při nanášení přípravku na ošetřovaný povrch. Oceníme je hlavně při ošetřování zahradního nábytku. (Xyladecor)

Renovier Grund

Řešení pro staré a zašlé dřevo. Vodou ředitelný nátěr po očištění a odmaštění vrátí štítu, obložení fasády nebo vrat jejich původní krásu. (Remmers)

HK-Lasur Grey Protect

Lazura ochraňuje dřevo proti zamodrání a hnilobě. Umožňuje okamžité vytvoření rovnoměrné patiny v přirozeném šedém odstínu v celé ploše fasády. Nový šedý odstín odliší obložení, ploty, pergoly, zahradní domky, střešní podhledy, štíty a fasády od pestrobarevných staveb v sousedství. (Remmers)

Hostagrund Zinex 2 v 1 S2820

Jednovrstvá akrylátová barva na čerstvý pozink je určena k jednovrstvým antikorozním nátěrům oceli a lehkých kovů (včetně galvanicky pozinkované oceli). Barvu je možné použít i jako základní antikorozní nátěr pod různé typy vrchních emailů, jako například akrylátové, polyuretanové či epoxidové. (Barvy a laky Hostivař)

Lazurol Topdecor S 1035

Tenkovrstvá syntetická lazura se směsí vosků a olejů, určená k ochranným lazurovacím nátěrům měkkého i tvrdého dřeva vystaveného povětrnostním vlivům i k nátěrům v interiérech. Novinkou je rozšířená řada barevných odstínů. (Barvy a laky Hostivař)

Eternal na kovy

Je vodou ředitelná, hedvábně matná, samozákladující nátěrová hmota k přímému použití jako základní i vrchní nátěr na všechny kovové podklady. A to i zinku, lehkých kovů, antikorozních ocelí. (Austis)

www.bal.cz, www.remmers.cz, www.barvy_sokrates.eu, www.austis.cz, www.xyladecor.cz, www.barvyteluria.cz

text: Helena Štětinová
foto: archiv firem

Novinky a inovace tradičních barev

Novinky a inovace tradičních barev