Nenáročné pěstování

Rubrika: Zahrada

Jestliže jste v zahradničení začátečníkem, pak vězte, že i s tím příroda „počítá“. Představované rostliny patří mezi nejméně náročné trvalky vůbec. Nevadí jim, když je sem tam zanedbáte.

Kamzičník

Rod kamzičník zahrnuje kolem třiceti druhů a všechny mají žlutou barvu, některé pak květenství jednoduchá, jiné plná. Rozkvétá na jaře, hezký je ve společnosti červených tulipánů. Dorůstá do výšky 40 cm. Nejlépe roste v polostínu a v mírně vlhké zemině.

 

Kakost

Kvete od jara až do pozdního podzimu, převládají modré a fialové odstíny. Květy jsou bohatým zdrojem nektaru, který přitahuje včely, čmeláky a brouky. Kakost miluje plné slunce, ale může prospívat také v částečném stínu, záleží na odrůdě. Když odstraníte odkvetlé květy, kakost nasadí na další.

 

Bohyška

Vyhovuje jí stinné nebo polostinné místo a vlhčí půda. Bohyšky mají listy zbarvené ve všech škálách zeleně, často panašované. Bílé nebo fialové květy na dlouhých stopkách se objevují od května do srpna. Snad jediný problém představují slimáci, ale i hlemýždi. Napadají především tenkolisté odrůdy, a proto je dobré zalévat bohyšky spíše ráno než večer.

 

Ostrožka stračka

Vysoká trvalka dorůstá do výšky 80 až 180 cm. Ideální je pro ni osluněné stanoviště. Pokud tu profukuje, rostlina ocení opěru. Kvete převážně modře v hroznovitých nebo latnatých květenstvích. Ihned po odkvětu se doporučuje stonek seříznout, rostlinu pohnojit a zalít. Jen tak budeme mít šanci, že stračky vykvetou na konci léta podruhé.

 

Hvězdnice

Bohaté trsy podzimních aster, jak se jim také říká, existují od malých keříků až po dva metry vysoké keře a můžete je sázet i do nádob. Hvězdnice kvetou nádhernými drobnými květy od fialové po růžovou, červenou, modrou a bílou. Daří se jim v jakékoli půdě, na slunci nebo v polostínu.

Nenáročné pěstování