Nejlepší turistická místa na horách: Objevujte krásy Krkonoš

sněžka

Foto: Marcin/Stock.adobe.com

Krkonoše patří mezi oblíbená pohoří pro letní turistiku i zimní sporty. Terén je zde velmi rozmanitý, užít si můžete skalní hřebeny i údolí a louky. K dispozici je spousta různých turistických tras, ze kterých si můžete vybrat dle svých představ a schopností. Objevíte tak dechberoucí výhledy a získáte skvělé zážitky.

Pohodlné ubytování

Pokud vyrážíte na aktivní dovolenou, je důležité vybrat si komfortní ubytování, kde načerpáte síly. V horách jsou velmi oblíbené chaty a chalupy, které nabízí pohodlí a soukromí. Nabídka je velmi rozmanitá, můžete si tedy vybrat ideální lokalitu i vybavení. Pokud vyrážíte v létě, vybírejte ubytování, kde nebude pařit sluníčko. Venkovní roleta na střešní okno poskytuje stín, nebude vám tak horko ani v létě.

Sněžka

Vzhledem k tomu, že je Sněžka nejvyšší horou České republiky, jde o atraktivní turistické místo. Až na vrchol můžete vyrazit pěšky, ale i na kole. Případně sem vede lanová dráha z Pece pod Sněžkou, hora je tedy dostupná pro každého. Na vrchu vás čeká rotundová kaple sv. Vavřince. Další zajímavostí je kamenný obelisk. Výhled je zde na Obří důl, kde jsou ledovcové kamenné valy. Z Pece pod Sněžkou vede turistická stezka před Obří důl, v létě vás dovede až na Sněžku.

Špindlerův Mlýn

Mezi další populární střediska rozhodně patří Špindlerův Mlýn. Na své si zde přijdou sportovci i milovníci turistiky. Pokud chcete vyrazit v zimě na lyže, jako skvělá volba se nabízí skiareál ve Svatém Petru. Kromě toho je k dispozici Medvědín, Labská a další možnosti.

Jestli vyrážíte na výlet v létě, Špindlerův Mlýn představuje ideální výchozí bod pro pěší túru, ale i výlet na kole. Oblíbeným cílem bývá Labská přehrada, která je nedaleko. Kromě toho však máte na výběr z řady různých tras.

Najděte si komfortní ubytování ve Špindlerově Mlýně a vydejte se objevovat všechny krásy v okolí. Lokalita láká na krásnou přírodu, zajímavé trasy a okouzlující výhledy. Ovšem nedaleko vás čekají i různé památky a další místa na výlet.

Labský vodopád

Nejkrásnější místo představuje údolí Labský důl. Místní flóra vás okouzlí, ovšem hlavním lákadlem jsou vodopády. Mezi ty nejmohutnější patří Labský vodopád, který dosahuje 30 metrů. Z vyhlídky si prohlédnete jednotlivé kaskády. A pokud by vás zajímal nejvyšší vodopád, i ten si v Krkonoších můžete prohlédnout. Jde o Pančavský vodopád, který má 148 metrů a také se nachází u Labského dolu.

Harrachov

Pokud vás láká hezká příroda a turistické trasy, ale přesto chcete mít blízko komfort města, vyrazte do Harrachova. Jde o známý lyžařský areál, který si sportovci oblíbí. Ovšem kromě toho jsou zde krásné přírodní památky. I zde najdete vodopády, na okraji Mumlavského dolu se nachází Mumlavské vodopády. Pod nimi vznikají takzvaná čertova oka, jde o otvory, které vymlela padající voda. Z města můžete vyrazit na různé túry, ale pokud už nemáte náladu na procházky, nabízí se spousta zajímavých míst v okolí. Pokud hledáte ubytování v Harrachově, máte spoustu možností. Získáte přitom ideální výchozí bod pro různé výlety.

Úpské rašeliniště

Jestliže se chcete projít krásnou přírodou, ale nepotřebujete vyrazit na ty nejvyšší vrcholy, vyrazte do přírodní rezervace Úpské rašeliniště. Nachází se nedaleko Studniční hory. V době ledové v této lokalitě byla subarktická tundra. Zajímavostí jsou rašelinná jezírka a bulty (vyvýšená místa). Rezervaci si můžete projít po vyhrazeném dřevěném chodníku, mimo něj by vaše kroky vést neměly.

Krkonoše představují atraktivní lokalitu, je zde k dispozici spousta různých tras pro pěší, cyklisty i lyžaře či běžkaře. Jde tedy o ideální místo pro dovolenou v jakoukoli část roku.

Zdroj obrázku: Marcin / stock.adobe.com

Nejlepší turistická místa na horách: Objevujte krásy Krkonoš