Natíráme střechu

Kazí zašlá plechová střecha dojem z vašeho domku a nemáte na její výměnu? Zkuste ji natřít vhodnou barvou. Výběr barev je velký a nemusíte vždy skončit u červené.

Střecha s novým nátěrem chalupě sluší (Austis)

Plechové střechy jsou oblíbené zvláště v horách. Odolávají rozmarům počasí a povětrnostním vlivům. Abychom prodloužili životnost plechů, musí střecha mít dobrou povrchovou úpravu. Přípravek na její obnovu si vybíráme s ohledem na materiál podkladu a přihlédneme také ke klimatickým podmínkám a typu střechy.

Rady odborníků

Superkov je základní i vrchní antikorozní syntetická nátěrová hmota na úpravu kovových materiálů (Detecha)

Ať se pustíme do natírání sami, nebo využijeme služeb profesionální firmy, musíme dodržet několik předpokladů, bez nichž by výsledek nebyl dokonalý. Aplikace nátěru má probíhat při teplotě doporučené výrobcem, protože za slunečného počasí se podstatně liší teplota krytiny a okolního prostředí. Nemělo by být větrno a nesmí pršet. Při práci dodržujeme přesný postup aplikace včetně technologických přestávek na schnutí.

Před nanesením barvy z podkladu střechy odstraníme nečistoty a zbytky starých nátěrů, protože na místech, kde barva popraskala nebo se odlupuje, nový nátěr dlouho nevydrží. Je-li na povrchu plochy rez, odstraníme ji drátěným kartáčem, jinak antikorozní nátěr k podkladu nepřilne. Poté plochu důkladně odmastíme, použít lze speciální prostředky nebo saponát. Nakonec ji dobře opláchneme vodou, ideálně za pomoci wapky, která smyje i zbytky hrubších nečistot.

Oblíbené jednošichtovky

Kov 2v1 se uplatní při nových i renovačních nátěrech kovů, plechů, oceli, včetně cementovláknitých materiálů (Balakryl)

Chceme-li si ušetřit námahu, čas i peníze, pracujeme s „jednošichtovkami“. Jde o jednovrstvé barvy, které urychlují nátěry železných materiálů a povrchů z lehkých barevných kovů. Spojují vlastnosti základního antikorozního nátěru a současně vrchní barvy. Jak se s nimi pracuje? Například u barev s vodou ředitelnou recepturou můžeme všechny práce udělat během jediného dne a nezaskočí nás tak rozmary počasí.

Jestli povrch střechy opravdu dobře neočistíme a neodmastíme, barva k podkladu dobře nepřilne. Naše práce i investované peníze přijdou vniveč.

www.balakryl.cz, www.detecha.cz, www.naterynastrechy.cz, www.barvy-sokrates.cz

text: Helena Štětinová
foto: archiv firem

Natíráme střechu

Natíráme střechu