Nábytek od Ježíška

Rubrika: Interiér

Nábytek jako vánoční dárek? Proč ne. Pokud vyberete správně, potěšíte své blízké a dárek pod stromečkem bude tentokrát opravdu originální.

Pod stromečkem může letos čekat opravdové překvapení

Nábytek se těžko balí do vánočního papíru, přesto může takový netypický dárek pod stromečkem skutečně potěšit. Téměř by se chtělo říct, že radost (nebo aspoň překvapení) z dárku by mohla být úměrná jeho velikosti. Místo knížky najít pod stromečkem malovanou truhlu či namísto bačkor houpací křeslo… Na takové Vánoce obdarovaný určitě jen tak nezapomene a dárku si bude užívat mnoho let.
Ale vážně. Proč nespojit příjemné s užitečným? Jestliže uvažujete pořídit do bytu, na chatu nebo na chalupu nějaký nový kousek nábytku, o kterém víte, že by udělal především radost tomu druhému (manželovi, mamince, dědečkovi,…), proč ho nepřekvapit a nedarovat mu ho jako vánoční dárek?

Vybíráme podle zájmů

Štíhlá vysoká komodka nabízí množství zásuvek na drobnosti (Rosewood)

Muže by mohla potěšit skříňka-vinotéka na rozrůstající se sbírku vín, nebo praktický němý sluha na úhledné odložení oblečení. Malá skříňka s mnoha zásuvkami udělá radost sběratelkám různých drobností, do dřevěné truhličky, která může být vždy po ruce, se dá elegantně ukrýt pletení či vyšívání. Tatínek nebo dědeček by mohl konečně dostat vysněné houpací křeslo a maminka malovanou skříňku na koření nebo větší, do které se vejdou všechny domácí kompoty, džemy a šťávy, které s takovou láskou pro rodinu připravovala.

Z houpacího křesla bude mít radost celá rodina (Ton)

Možná byste tohle vybavení časem koupili stejně, ale jako dárek může udělat mnohem větší radost, co říkáte? Chce to jen se dobře zamyslet, co by se vám nebo rodině obdarovaného do interiéru hodilo, zda se to tam také vejde a komu konkrétně by to udělalo radost.

Co lze darovat

Nové zrcadlo potěší především manželku nebo dceru (Rott)

Jako dárky jsou vhodné různé drobnější kousky nábytku: malé skříňky s mnoha zásuvkami, vinotéky, truhly a truhličky, květinové a malé odkladní stolky, skříňky na klíče či na sbírky, houpací i jiná křesla, malé praktické stoličky, němý sluha a podobně.

Kde hledat inspiraci

Nejrozmanitější drobnější kousky nábytku najdete v prodejnách stylového i klasického nábytku, na originální věci lze narazit nejen ve starožitnostech, ale i v bazarech. Ti šikovní si tam vyberou tvarově zajímavý, i když na první pohled možná dost opotřebovaný nábytek, kterému sami dají barvami nový vzhled. Pro originální výtvarné projevy se hodí i nový nábytek z měkkého dřeva bez povrchové úpravy.

www.ton.cz, www.rosewood.cz, www.rott-nabytek.cz, www.jysk.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: SHUTTERSTOCK A ARCHIV FIREM

Nábytek od Ježíška