Plynové krby

Plynové krby mohou být pohodlnou alternativou klasických krbů či kamen na tuhá paliva. Kromě funkčnosti navíc nabízejí neotřelý design a jsou tedy nejen ideálním doplňkem do interiéru, ale také hlavním zdrojem tepla.

 

Plynový krb Karma ABSOLUTE, cena 77 313 Kč (zemní plyn) nebo 77 853 Kč (propan-butan)

 

Proč si nepořídit plynový krb? Není třeba žádné speciální instalace. Dokonce nemusíte mít v místnosti, kde chcete topit, ani přívod plynu, plynový krb lze pohodlně připojit i na plynovou bombu. Jedinou podmínkou instalace je vyvložkování komína.

 

Regulace teploty a maximální pohodlí
„Využití plynu jako paliva poskytuje možnost velmi přesné elektronické regulace. Na rozdíl od klasických krbů na pevné palivo tak lze u plynových krbů nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynové krby automaticky udržují. K ovládání je navíc možné použít i dálkový ovladač, takže pohodlí pro obsluhu je maximální,“ říká odbornice na vytápění plynem Zita Němečková ze společnosti Karma Český Brod.
Přestože palivem je plyn, pohled prosklenými dvířky je srovnatelný s krby na dřevo. Plynový plamen prohořívá mezi poleny ze speciální keramické hmoty a iluze dřevěného ohniště je dokonalá. Krb je vybaven ventilátorem, který se uvádí do činnosti automaticky v závislosti na teplotě pláště. Tím je dosažena maximální tepelná pohoda ve vytápěném prostoru.

 

Plynový krb Karma DECORE, cena 94 618 Kč (zemní plyn) nebo 95 110 Kč (propan-butan)

 

Bezpečný provoz po celou topnou sezónu
Spaliny z krbu jsou odváděny do vyvložkovaného komína. Krby mají speciální pojistku proti zpětnému tahu komína, pokud spaliny neodchází, přeruší dodávku plynu. Krby jsou dále vybaveny termostatem a piezozapalovačem, kterým se zapaluje věčný plamínek. Ten může hořet po celou topnou sezónu, současně zajišťuje přes termoelektrickou pojistku bezpečný provoz kamen. V případě výpadku plynu nebo zhasnutí plamene se automaticky uzavře přívod plynu do krbu.

 

Plynový krb Karma SENSE o rozměrech 320 x 510 x 780 mm je nejmenší z nové produktové řady volně stojících krbů. Cena 55 365 Kč (zemní plyn) nebo 56 454 Kč (propan-butan)

 

Úsporné vytápění bez starostí
„Ve srovnání s elektřinou je vytápění plynovými krby levnější. Co se týče tuhých paliv je cena se dřevem srovnatelná, avšak vytápění plynem je komfortnější. Nemusíte nosit do domu palivo a tudíž odpadá potřeba místa na skladování dřeva, které tak můžete využít účelněji. Zároveň také nemusíte řešit neustálý nepořádek kolem krbu, který je nedílnou součástí topení tuhými palivy, zejména pak dřevem,“ uzavírá odbornice.

 

Plynový krb Karma INTELLIGENCE, cena 58 266 Kč (zemní plyn) nebo 59 221 Kč (propan-butan)

 

Mobilní plynové krby
Na trhu je nyní zbrusu nová produktová řada volně stojících krbů, která přináší do sortimentu plynových krbů dosud chybějící vlastnost – mobilitu. Volně stojící krb tak budete moci snadno přesouvat do libovolné místnosti vašeho bytu, domu, chaty nebo firmy dle vašich momentálních potřeb. Atraktivní design, působivá hra plamenů, ale také vysoká výhřevnost pak dotvoří jedinečné teplo vašeho domova i ostatních interiérů.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

 

Plynové krby