Na detailech záleží: Jak vybrat doplňky do pokoje?

Rubrika: Market

O tom, že méně je více, nemusíme dlouze debatovat. Rčení tím spíše platí u pokojů, ve kterých trávíme nejvíce času. Praktická stránka je stejně důležitá jako design a skloubit všechny funkce může být často oříšek. Jak to tedy udělat tak, aby jednotlivé zóny v místnosti fungovaly jak mají, a zároveň jsme podpořili atmosféru pokoje a celý prostor zútulnili?

Jednotlivé interiérové styly s sebou přináší různé možnosti, jak vylepšit domácnost. A na své si přijdete i v případě, že se ani pro jeden z nich nemůžete rozhodnout. Možná bude pro vás spíš styl eklektický, tedy ten, kdy zkombinujete „od všeho něco“. I to je v pořádku. Zkrátka fantazii se meze nekladou. Jen je občas třeba ji maličko učesat.

Držte se podobných materiálů

Ať už se chcete držet jednotného stylu anebo namixovat vícero oblíbených, myslete na to, že aby nevzniknul chaos, měly by mít i doplňky a dekorace nějaký řád. Ideální je kombinace stejných materiálů a textur, které se v interiéru budou opakovat. Obal na květináč můžete v jednotném materiálu použít ve vícero případech, jen třeba v různých velikostech. Stejný vzor můžete použít na textiliích, pletené plédy se dají zkombinovat s pletenými pufy nebo dekoračním polštářkem s pleteným vzorem. Tak budou doplňky a dekorace působit jednotněji.

Výrazných barev se nemusíte bát

Pokud rádi svůj domov držíte v přírodních a světlých tónech, je to samozřejmě v pořádku. Pokud ale máte odvahu vyzkoušet i výraznější barvy, směle do toho! Doplňky do bytu ve výraznějších barvách totiž mohou udělat velkou parádu, a v případě potřeby je můžete zase obměnit jinými barevnými kombinacemi.

TIP: Stabilní kusy nábytku, jako je pohovka, stolek, koberec nebo obývací stěna, by měly být v takových barvách a dekorech, aby vás nerušily a skvěle zapadly do celkového konceptu. Právě na dekoracích se ale proto můžete více vyřádit a vybírat barevnější přehozy na gauč, dekorační polštářky nebo pufy.

Trendy kombinace do interiéru jsou třeba modrá s oranžovou, hořčicová se zelenou, hnědá se zelenou, růžová s modrou a další. Nejen doplňky v těchto barvách můžete vybírat třeba na https://www.sinsay.com/cz/cz/.

Mějte dostatek úložného prostoru

Aby drobnější dekorace a doplňky vynikly, je dobré jimi prostor příliš nepřehlcovat. S tím se pojí i nutnost mít dostatek úložných prostorů, které vám pomohou uskladnit věci, které by se jinak válely všude možně. Ideální je, aby každá věc měla své místo a zbytečně vám nepřekážely. I v tomto případě ale narazíme na to, že je lepší mít obecně méně věcí, které budeme skutečně využívat.

Dejte průchod vzpomínkám. Nebo obrazům

Využijte potenciál stěn. Ideální je prostor za gaučem nebo komodou, kdy můžete stěnu doplnit designovými sestavami obrazů nebo zarámovanými plakáty. U těch je výhoda rychlé výměny v případě potřeby – můžete tak mít jinou sestavu klidně několikrát do roka. Kromě již navolených kombinací a motivů si ale můžete vytvářet i vlastní. Fotky z dovolených vám nemusí lebedit jen v mobilu či na instagramu. Ty nejmilejší vzpomínky můžete nechat vyvolat ve větším formátu a umístit do rámu s paspartou – působí tak elegantněji.

Komerční prezentace

Na detailech záleží: Jak vybrat doplňky do pokoje?