Předschválená hypotéka – jaké jsou její výhody a na co si dát pozor?

Rubrika: Market

Zdroj: Pixabay

Na současném nemovitostním trhu platí: kdo dřív přijde, ten dřív bere. Pro koupi nemovitosti se často musíte rozhodnout během pár minut, zatímco vyřízení hypotéky bývá proces trvající několik týdnů až měsíců. Předschválená hypotéka vám může ušetřit starosti i peníze.

Při vybírání nemovitosti je dobré vědět, jaký byt či dům si můžete dovolit. Spočítejte si, kolik vám banka půjčí, pomocí hypoteční kalkulačky.

Kdy sáhnout po předschválené hypotéce?

O kvalitní nemovitosti je dnes velký zájem. Proto není výjimkou, že zájemci podepisují rezervační smlouvy už při první prohlídce. Luxus dlouhého rozhodování si zkrátka nemohou dovolit.

Výběrem nemovitosti a zaplacením rezervačního poplatku ale boj teprve začíná. Většinu zájemců čeká zdlouhavé vyřizování hypotečního úvěru, který jim banka ve finále ani nemusí poskytnout. V takovém případě přijdou nejen o nemovitost, ale i o uhrazený rezervační poplatek.

Vhodné řešení představuje předschválená hypotéka, díky které ještě před výběrem nemovitosti zjistíte, kolik peněz vám banka skutečně může půjčit

Předschválený úvěr neznamená jisté peníze

Žádný předschválený úvěr však banku nezavazuje k tomu, aby vám peníze skutečně půjčila. Oficiální schvalovací proces začíná až po podání vaší žádosti. Proto mějte na paměti nejčastější důvody, které stojí za neschválením úvěru:

  • výpadek příjmů v období mezi podáním žádosti a schválením úvěru,
  • sjednání dalších úvěrových produktů u jiných institucí,
  • záznamy v registrech dlužníků.

Pokud se vyvarujete uvedených chyb, vaše šance na získání úvěru budou vysoké. Předschválený úvěr vám tudíž oproti klasické hypotéce ušetří řadu starostí i stresujících situací spjatých s vyřizováním financování nemovitosti.

Uvažujete o nákupu nemovitosti? Spočítejte si pomocí hypoteční kalkulačky, kolik peněz vám banka půjčí.

Komerční prezentace

Předschválená hypotéka – jaké jsou její výhody a na co si dát pozor?