Plakáty, které doplní každou chalupu

Rubrika: Market

Plakáty jsou unikátním způsobem, jak doplnit prostředí nejedné chalupy, ať už je na venkovně nebo blíže k městu. Díky širokému výběru stylů je možné najít postery, které se hodí jak do rustikálního nebo tradičního stylu, tak do moderně vybavených chalup, které poskytují odpočinek od velkoměsta plný modernismu nebo minimalismu, což je v současné době velkým trendem. Plakáty je možné vybírat právě z těchto a mnoha dalších kategorií.

plakát les

Pro tradiční prostředí

V některých případech jsou chalupy skutečně chaloupkami. Dřevěné a mnohokrát až rustikální stavby, které je možné najít v hluboké přírodě, daleko od hluku a znečištění velkoměsta, v klidu přírody a bez znečištění světlem nebo dokonce moderními technologiemi. Takové prostředí je možné jednoduše doplnit podobnými plakáty, které dokonale navodí atmosféru již tak tradičního prostředí.

Ačkoliv podzim je pouze jedním ročním obdobím, jeho typické zemní tóny (od hnědé, přes oranžovou a červenou) jsou skvělým způsobem, jak plakátem doplnit atmosféru chaty. Fotografie plné těchto tónů jsou často z jiné, než české přírody – typické jsou fotografie zejména kanadské divočiny, která je unikátní velkými horskými masivy, vodopády a hlubokými lesy.

plakát claude monet

Doplnit je chalupy možné také o tradiční umění, například od ClaudaMoneta, který je oblíbeným umělcem objevujícím se na plakátech a jehož ztvárnění přírody krásně doplní prostředí. Pro více tradiční české umění je možné najít plakáta Josefa Lady, který je naopak ideálním pro chaloupky, které nezapomínají na své tradiční prostředí, ať už je moravské, české nebo například slovácké.

Minimalismus a modernismus

Stále častěji se v posledních letech objevují stavby, které jsou jak svým zevnějškem, tak svým vybavením moderní a minimalistické. Tyto unikátní stavby, často uprostřed ničeho, jsou moderním odpočinkem na hony vzdálených od moderních měst. Často jsou typické velkým prostorem, doplněním pouze o několik kousků výbavy, která má čistý a jednobarevný design. Také tyto chalupy 21. století je možné doplnit nejedním stylem plakátů.

plakát bauhaus

A také zde se nabízí umění mnoha předních světových autorů. Jedním z velkých představitelů minimalistického umění je například Donald Judd jehož plakáty mohou doplnit prostředí, které je zejména více barevné, jelikož jeho tóny obrazů, ale také jeho sochy, právě unikátními tóny často disponují. Naopak z pohledu modernismu již záleží na stylu každé stavby, jedním z oblíbených mistrů, kterého je možné najít na mnoha plakátech, je Henri Matisse u kterého je opět možné najít celou řadu barevných tónů.

plakát

Pro umění se světlými nebo dvoubarevnými (případně jednobarevnými) tóny do zcela moderního až klinického prostředí se dokonale hodí kontemporární tedy současné plakáty, které jsou často originální novou tvorbou – od siluet až po inspiraci například korejskými minimalismem, který se v současných letech dostává do popředí, také díky korejským celebritám, jako jsou producent a rapper Kim Namjoon nebo producent, rapper a herec Choi Seung-Hyun.

plakát retro

Ještě více přírody

Nejen v umění je však možné hledat plakátovou výzdobu, stále větší zájem mají lidé také o umělecké fotografie přírody z celého světa, které dokáží skvěle doplnit interiér, který se uprostřed české přírody nachází. Je možné vybírat podle vlastní preference ambientu, například jsou dostupné postery plné divoké přírody, hor, vodopádů za nepříznivého počasí, které dopřejí unikátní atmosféru. Je možné najít typické fotografie plné slunce s hřejivou atmosférou nebo naopak unikátní makro fotografie elementů přírody, od fauny po flóru.

Komerční prezentace

Plakáty, které doplní každou chalupu