Mlsáme očima

Rubrika: Interiér

Naservírujte na stůl úžasné dortíky a koláče, o linii ale strach mít nemusíte. Tyhle sladkosti jsou totiž stoprocentně bez kalorií.

Na šité zákusky jsou potřeba látky především v hnědé a krémové barvě, ozdobné stužky a korálky

Rádi posedíte u kávy a smlsnete i něco dobrého, ale přitom ne moc kalorického? Lehké sušenky sice účel splní, ale tolik parády jako nazdobené zákusky přece jen na stole neudělají.

Háčkované minidortíčky neboli cupcakes v papírových košíčcích

A co použít dorty alespoň na ozdobu, aby prostřený stůl vypadal bohatěji? Nebudou samozřejmě z nadýchaného těsta, čokolády ani šlehačky, zato vám déle vydrží a postavě neublíží.

Dortíky z látky, plsti a krajek

Šikovné švadlenky dokážou ušít cokoliv, proč ne kokosové roládky, trubičky se šlehačkou, věnečky, indiánky, čokoládové a kávové řezy, nadýchaný šlehačkový dort či dort s ovocem nebo třeba makové koláče? Za vzor si můžete vzít své oblíbené sladkosti, nebo popustit uzdu fantazii a „upéct“ úplně nové dobrůtky.

Háčkované vánoční cukroví. Poznáváte své oblíbené druhy?

Háčkované cukroví

I s háčkem a slabší barevnou přízí se dají vykouzlit dobroty, nad nimiž se budou sbíhat sliny. Touto technikou lze vytvářet složitější a menší tvary snadněji, než z látky. Uháčkovat se tak dají například nejrůznější drobné kousky zdobeného vánočního cukroví, bonbóny a další pamlsky.

Nadýchaný svatební dort z látky, krajek a perliček

Dort a koláče z plsti vytvořila Petra Hlavačková z Prahy, háčkované vánoční cukroví je dílem Jiřiny Misíkové z Benátek nad Jizerou a dorty a zákusky šité z látky jsme viděli na Mezinárodní výstavě Prague Patchwork Meeting.

Šité dortíky uvítají i děti, budou mít „zboží“ při hře na prodavače nebo do své kuchyňky

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Iva Tvrzová, Pavel Veselý, Galerie Na háji a Shutterstock

Mlsáme očima

Mlsáme očima