Svítidla z foukaného skla

České sklo je známé po celém světě. Na staletí udržovanou tradici českého foukaného skla navazuje firma Brokis, která vyrábí exkluzivní svítidla, v nichž se spojují vybraný design, vysoká kvalita a mimořádná zručnost českých sklářských mistrů.

 

 

 

Designéři, kteří světla navrhují, sklo často kombinují s vytříbenými materiály, jako je dřevo nebo ručně opracovaný kov. Kombinace těchto materiálů spolu s netradičními kompozicemi posouvají hranice současného umění. To dokazuje i řada ocenění a mezinárodní uznání, které se této české značce dostává. Jedna z těchto designových záležitostí teď může zdobit i váš domov. V Concept Store Karlín si můžete prohlédnout a pořídit hned pět různých designů.

Prvním modelem je závěsné osvětlení Capsula. Kombinace čirého a barevného skla vytváří vzrušující 3D optické efekty. Svým měkkým světlem zútulní jakýkoliv interiér. Autorkou modelu Capsula je Lucie Koldová. Osvětlení je k dostání od 19 995 Kč. Cena u všech modelů vždy závisí na provedení, barvě skla atp.

Další závěsný model se nazývá Shadows Set Free. Ten je složený z pěti lamp různých tvarů. Shadows Set Free si zamilují kreativci pro jeho variabilitu. Sami si můžete vytvořit vlastní kompozici! Cena tohoto modelu začíná na 23 885 Kč. Autory jsou Lucie Koldová a Dan Yeffet.

 

 

Ti společně navrhli i stojací osvětlení Muffins Wood 04. To je natolik osobité, že zaujalo i návrháře francouzské značky Yves Saint Laurent, kteří ho použili ve své reklamě na pánskou kolekci. Ke koupi je od 36 995 Kč.

Menší sestra této stojací lampy je stolní Muffins Woods 01. Obě varianty jsou variabilní, můžete si je sestavit na míru výběrem dřevěné montury i skleněného svítidla v jemných kouřových tónech šedé, hnědé a žluté. Cena stolní Muffins Woods 01 začíná na 15 680 Kč.

 

 

Dalším modelem, který může ozdobit váš stolek je Balloons Medium. Jak už název napovídá, tato kolekce připomíná průhledné, téměř neviditelné balóny. Na kolekci Balloons extrémně vyniká krása ručně foukaného skla. Tenhle kousek umění si můžete pořídit od 20 090 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

Svítidla z foukaného skla