U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Milí čtenáři,

Kategorie: Obsah | Autor: Martina Lžičařová

rok 2007 se řítí do svého závěru a vy ve svých rukou držíte první číslo jubilejního – čtyřicátého – ročníku časopisu Chatař chalupář. V čem je jiné než mladší bratříčci? Objevují se dvě nové rubriky. Stránka dopisů, od níž si slibujeme, že bude naší inspirací i měřítkem při posuzování odvedené redakční práce, a rubrika Nářadí, do níž chceme zařazovat články týkající se nářadí jak pro stavbu, tak dílnu i zahradu. Vlastně je s podivem, že se v časopise dosud neobjevily. Obojí k němu tak nějak samozřejmě patří. Bez dopisů se nedozvíme, co se vámlíbí a co ne a bez nářadí toho na chalupě či chatě moc neuděláte. Leda že byste se tamjezdili jen opalovat! Předpokládám ale, že většina z vás si časopis kupuje právě proto, aby se dozvěděla, jak si s tím či oním poradit.

Jinak se podoba časopisu v příštím roce mnoho měnit nebude. Po obsahové stránce zůstává naším cílem, aby byl předevšímnabitý informacemi, ani grafika v nejbližší budoucnosti nedozná větších změn. Teď si říkám, že bych možná měla s blížícím se příchodem nového roku naopak slíbit, že chystáme nové projekty, že usilujeme o novou tvář, že se všechno změní… Proč?! Bylo by to sice působivé a jistě by takový postoj vyhovoval módním trendům – stále přinášet něco nové v novém kabátě, naším přáním ale je, abyste především dostávali časopis, jehož nejsilnější vlastností je kvalita. Samozřejmě ne papíru, ale obsahová. Vlastně v tuto chvíli znovu myslím na to, zda vás nová rubrika s dopisy chytne a zda budete psát nejen podle zadání -to znamená název článku, který se vám nejvíc líbil, ale také připíšete, co v časopise nikdy nečtete! To je možná ještě důležitější. Pokud společně dokážeme pojmenovat, co se v časopise nedaří, nebo je navíc, pak může existovat naděje, že se bude zlepšovat.

A než začnete číst, chci vám za celou redakci popřát klidné prožití posledního měsíce v tomto roce a do nového roku šťastné vykročení!

O autorovi| Martina Lžičařová, šéfredaktorka

Milí čtenáři,