LUSONOL S1023 – penetrační lazura s olejem

Rubrika: Market

Pro kvalitní ošetření dřeva, u větších a masivních prvků obzvláště, je optimálním řešením použití olejových penetračních lazur. Tyto lazury se vpíjí hluboko do struktury dřeva a vytváří tak velmi silnou a dlouhodobou ochranu.

Lazura LUSONOL S1023je určena pro matné ochranné penetrační nátěry dřeva v exteriéru i interiéru. LUSONOL zachovává dřevu jeho jedinečnou charakteristickou kresbu i strukturu a současně ji barevně zvýrazňuje. Vysoký podíl přírodního oleje proniká hluboko do struktury dřeva a tím mu optimálním způsobem zajišťuje dlouhodobou ochranu. Lazura do dřeva ideálně vsákne, nevytváří lakovou vrstvu, a tedy nepraská ani se neloupe a zaručuje mu trvale vysokou paropropustnost – dřevo neomezeně dýchá. Opravné nebo udržovací nátěry LUSONOLem mají díky tomu nejjednodušší způsob přípravy podkladu i vlastní aplikace. Kvalitní pigmenty poskytují LUSONOLu vysokou odolnost proti vlivům povětrnosti a zejména vůči UV záření. Bezbarvé provedení C0000 se používá jako napouštědlo pod olejové a syntetické nátěrové hmoty, nebo pro částečné zesvětlení tmavších odstínů v nabídce LUSONOLu. Bezbarvý odstín není vhodný pro přímé použití v exteriéru. Pro ochranu dřeva před biologickými škůdci v exteriéru, nebo pro náročné plochy v interiéru (sklepy, prádelny apod.) doporučujeme dřevo napustit fungicidním napouštědlem S1031 FUNGISTOP nebo řady LIGNOSTOP. LUSONOL má velmi široké použití jako např. na zahradní stavby a nábytek, pergoly, ploty, dřevěné konstrukce, chaty, chalupy, dřevěné obložení, štíty, krovy, okna, okenice, dveře apod.

Unikátní receptura s vysokým podílem přírodního oleje se vyznačuje i vysokým podílem sušiny (netěkavých látek) na úrovni min. 43%, což je zásadní výhoda oproti běžným penetračním lazurám na trhu, které mají sušinu okolo 20%. Díky tomu stačí v exteriéru pro důkladnou ochranu pouze 2 nátěry, oproti běžným 3 nátěrům! S penetrační lazurou LUSONOL S1023, tak ušetříte 33 – 50% svého času a celkových nákladů!!!

 

Přednosti:
– obsahuje přírodní oleje
– výborná stálost na povětrnosti
– 2x více sušiny, vysoká vydatnost
– vysoká odolnost UV záření
– nízké náklady na 1 m²
– zachovává přirozenou strukturu dřeva
– dřevo neomezeně dýchá

Nanášení: nátěr lazurovacím štětcem, válečkem, máčením, případně stříkáním. Pro běžné nátěry v interiéru slouží 1 vrstva a pro exteriér jde o 2 nátěry (štětcem). Interval mezi nátěry je min. 24 hodin, ale je nutno jej vždy přizpůsobit reálným podmínkám. Nevsáknuté (přebytečné) množství setřete po cca 10-15 minutách, nejlépe suchým štětcem, popřípadě savým hadrem.

Dřevo správně ošetřené olejem si dlouhodobě zachovává své ušlechtilé vlastnosti a jedinečnou kresbu i strukturu. Takové dřevo je pak ozdobou každé zahrady nebo domu. Podrobnější informace k těmto výrobkům i dalším lazurám, potažmo k celé ucelené řadě výrobků PRODŘEVO naleznete na webových stránkách.

Pro tuto sezónu přichází COLORLAK s mimořádnou limitovanou nabídkou balení 3 litrů LUSONOLu S1023. Od dubna můžete tedy u dobrých prodejců zakoupit nové limitované balení 3 litrů za cenu balení 2,5 l., kde 0,5 litru LUSONOLu máte navíc zdarma od COLORLAKu.

 

Komerční prezentace

LUSONOL S1023 – penetrační lazura s olejem