U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

LEPŠÍ NEŽ BOJ S ČERVOTOČEM JE ÚČINNÁ A VČASNÁ PREVENCE

Kategorie: Stavba | Autor:

Náš tip

Pokud jsme ve svém stavení nezabránili příjemným teplým klimatem a častým větráním tomu, aby se u nás červotoč usadil, nezbývá než sáhnout po některém z uvedených způsobů ochrany. První tři jsou zřejmě vhodné hlavně pro některé památkově chráněné objekty. Pro běžnou praxi je nejjednodušší využít chemických prostředků.

   Zaručeným tipem jsou výrobky řady Lignofix, které často kombinují účinnost proti dřevokaznému hmyzu i s ochranou proti dřevomorce. Jestliže jsme krovy našeho stavení nebo nábytek před červotočem neuhlídali, zvolíme například Lignofix I-Profi koncentrát, popřípadě Lignofix Super, které jsou určeny nejen k preventivní impregnaci dřeva a materiálů na bázi dřeva proti červotoči, ale také k likvidaci všech jeho stadií. Na čerstvé dřevo doporučuje Petr Slabý ze společnosti Qualichem Lignofix E-Profi, u kterého byla rovněž prokázána 100% účinnost na dřevokazný hmyz.

   K ochraně ještě nenapadeného dřeva v interiéru i exteriéru doporučujeme Lignofix Umí to nebo Lignofix TOP Profi. Pokud se chystáte postavit pergolu nebo houpačku, nezapomeňte jimi dřevo ošetřit ještě před vrchními nátěry.

LEPŠÍ NEŽ BOJ S ČERVOTOČEM JE ÚČINNÁ A VČASNÁ PREVENCE