Lepidla do každé domácnosti

Rubrika: Market

Univerzální lepidlo! Sen nejen každého kutila, ale i hospodyňky či náhodného opraváře. Proč mít v šuplíku pět lepidel, když si mohu koupit jedno univerzální na všechno? Ale „vydrží“ mi řadu let, než ho spotřebuji, a nezatvrdne? To jsou otázky, na které se pokusíme odpovědět.

Kde je tedy pravda o univerzálních lepidlech? Ano, opravdu existují „univerzální“ lepidla, se kterými si poradíme ve většině případů. Ovšem 100% univerzální lepidlo na vše mít v šuplíku opravdu nelze. Někdy je v něm rozpouštědlo, které poškozuje některé materiály (plasty, polystyren…), někdy nevyhovuje pevnost nebo tepelná odolnost, lepidlo není pružné nebo neodolává vodě. A takto bychom mohli pokračovat dále ve výčtu podmínek, na které musíme znát odpovědi.

BISON NEXUS

Jedno z  lepidel, o  kterém jsme již v minulosti pár řádků napsali. Rychlé, skoro jako vteřinovka, ale na rozdíl od ní je pružné a  odolné vodě! Vhodné i pro lepení větších ploch, což vteřinová lepidla neumožňují. Lepidlo stačí nanést na jeden z lepených povrchů, spojit a  do  30 sekund spasovat. Hotovo!

BISON POLY MAX

Montážní lepidlo a tmel v jednom skoro na všechno. Používá se především pro montážní lepení i tmelení různých předmětů. Poradí si s polystyrenem, dřevem, obklady z různých materiálů, sklem i kamenem – se savými i nesavými materiály. A přitom velmi jednoduše. Stačí nanést na jednu z lepených ploch a materiály spojit. Verze HIGH TACK má velmi vysokou počáteční přilnavost a udrží i těžší předměty bez fixace. Výhodou balení v tubě je, že při malé spotřebě lepidla není nutné kupovat celou kartuši a vytlačovací pistoli. Zbytek hmoty v kartuši, kterou po otevření nespotřebujeme, většinou po pár měsících ztuhne – vytvrdne. Kdo se však chystá na větší opravu či rekonstrukci, kartuši naopak uvítá. Vyjde levněji a dobře se s ní pracuje.

BISON MAX REPAIR

  • Lepidlo je gelové konzistence, nestéká a  dobře se nanáší. Stačí jen na  jednu stranu. Žádné odvětrávání rozpouštědla, protože lepidlo ho neobsahuje. Nehrozí nebezpečí naleptání materiálů – např. polystyrenu. Lepidlo doplní i  chybějící kousky podrážky nebo vyplní opravovanou mezeru. Po  vytvrzení je lepidlo extrémně pružné a pevné.
  • Je bez rozpouštědel a odolává nízkým i  vysokým teplotám, a  to od  −40 °C až do  +120 °C. V  opraveném nádobí lze i nadále připravovat pokrmy a lze jej mýt bez problémů v myčce nádobí.
  • Spoje nejsou viditelné, protože lepidlo je čiré. Chcete-li opravit spoj „neviditelně“, je to správná volba. Nemusíte se ho bát použít všude tam, kde lepený spoj přichází do styku s vodou. Lepidlo a tudíž i spoj jsou voděodolné. Velkou výhodou je i vyplnění spár, kde chybí materiál. Ne vždy lepené plochy na  sebe přesně dosedají, což je třeba i případ kameniny a keramiky.
  • Hodí se všude tam, kde jsou opravená místa a  spoje vystaveny vibracím a  otřesům. Opraví i  odlepené či protržené těsnění. Lepidlo je po  vytvrzení přetíratelné. Pokud tedy chceme mít spoj „neviditelný“, jednoduše jej po vytvrzení přetřeme!
  • Velmi vysoká pružnost vytvrzeného lepidla umožňuje opravovat i extrémně pružné a namáhané materiály. Gumové nášlapy na schodech, holínky, rybářské kalhoty i neopreny, plachty a  mnoho jiného již není problém opravit.
  • Lepidlo je hustší konzistence. Pokud ho chceme aplikovat do  úzkých spár nebo na  malé plošky, je aplikační špička tuby poměrně silná (z  důvodu snadnějšího vytlačení lepidla). Doporučujeme lepidlo vytlačit na kousek kartonu a  aplikovat např. dřevěným párátkem nebo špejlí. Lepidlo umožňuje korekci spoje po  dobu 5 minut. Plné zatížení spoje a využití slepeného materiálu je možné po 24 hodinách.

www.lepidla.cz

Komerční prezentace

Lepidla do každé domácnosti

Zajímavé