Okolí domu můžete zvelebit různými typy dlažby

Rubrika: Market

Mít pěkný, udržovaný dům je jistě chvályhodná věc. Hodně to o vás samotných vypoví. I zahrada a přilehlé okolí jsou však důležité. Posečený trávník, opečovávané záhony květin, natřený venkovní nábytek i rovná, profesionálně položená dlažba udělají své.


Multifunkční zámková dlažba
Zámková dlažba patří již k určité klasice ve světě venkovních dlažeb. Představuje poměrně levnou variantu řešení zpevnění terénu, vytvoření chodníku, či parkovacího místa na vaší zahradě. Jednotlivé dlaždice jsou vyrobeny prefabrikací z betonu, vydrží velkou vnější zátěž i třeba kruté mrazy a nepopraskají. Pokládají se tak, aby do sebe zapadaly a tvořily vzhledově pěknou mozaiku. Odstíny se už dávno neomezují jen na fádní šedou, nýbrž je možné použít více barev například ke vzniku obrazců. Na zámkové dlažbě je skvělé také to, že nemusíte za každou cenu využít služeb odborníků na pokládku. Zručný domácí kutil ji zvládne zcela sám. Navíc se dá opakovaně rozebrat a použít na jiném místě.

Zatravňovací dlažba slouží především ke zpevnění terénu
Výhodou zatravňovací dlažby je její vzhled. Krásně koresponduje s trávníkem, přičemž však zpevní terén. Používá se především na místa, kde potřebujete pevný terén – parkoviště, příjezdové cesty a podobně. Oproti jiným typům dlažby se hodí na opravdu vlhké pozemky, protože díky svým spodním vrstvám dokáží efektivněji odvést vodu. Pokud se nechcete na zahradě kochat pohledem na betonovou plochu, pak je pro vás zatravňovací dlažba nejlepší volbou. Můžete nechat dlažbu zcela prorůst trávou a v tom okamžiku se stane téměř neviditelnou, přičemž si ovšem zachová základní vlastnost, zpevnění terénu. Další možností je zasypat otvory třeba štěrkem. I to vypadá velice pěkně.

Nechte si s výběrem a pokládkou dlažby poradit
Abyste si užívali po dlouhá léta vzhledu i funkčnosti venkovní dlažby, poraďte se s odborníky. Spolu s vámi vyberou optimální typ dlažby, pomohou s pokládkou, odpoví na vaše dotazy. Presbeton vám například na základě vašich představ o konečném výsledku parkovacího místa či třeba terasy zadarmo zpracuje projekt a vy tak budete vědět, co všechno by úpravy pozemku obnášely.

 

Komerční prezentace

Okolí domu můžete zvelebit různými typy dlažby