Kouzla s textilem

Detaily v podobě zajímavých solitérů z vysloužilého nábytku dodávají interiéru na originalitě i na kráse. Starý nábytek s novým čalouněním a přetřený barvami získá novou tvář a v pokoji se stává středem pozornosti.

Starý čalouněný nábytek postačí odvézt k čalouníkovi, vybrat vhodnou kvalitní látku a pak již čekat, až bude odborně opraven. Nebojíte se ručních prací, jste šikovní a rádi tvoříte? Použijte barvy, lazury a laky na dřevo, pečlivě je slaďte s kvalitním a vhodným textilem a dejte se do úprav.

Výměna čalounění na židli
Chcete si vyzkoušet práci čalouníka? Začněte židlí. Kupte pevnou potahovou látku, sejměte sedák, kostru židle buďto ponechejte v původním stavu nebo ji osmirkujte a natřete. Tvar sedáku obkreslete na balicí papír a po obvodu přidejte 10 centimetrů na založení. Vystřihněte jej z textilie a její okraje začistěte entlovacími nůžkami, nebo obšijte.
Odstraňte starou látku, je-li potřeba nová výplň, vyřízněte ji z molitanu. Podle potřeby ho můžete vrstvit. Textilní potah se vypíná do kříže, aby byl správně napnutý. Připevněte ho zpět hřebíčky nebo čalounickou sponkovačkou. Sedák vložte do kostry a zajistěte hřebíčky.

Závěsy, koberce a spol.
Pokoj promění také nové závěsy, koberečky a vše doladí polštářky. Upoutají pozornost a jejich vzhled můžete změnit výměnou povlaku. Slaďte barvy, které použijete na čalouněném nábytku, na stěnách a na textilu. A nebojte se kombinovat různé vzory. V obrazové inspiraci vidíte, jak na to.

 

Jednobarevnou sedačku osvěží polštáře s výrazným vzorem. (Alife Style)


Špičkoví výrobci navrhují kolekce textilií s různými vzory, které spolu ladí. (Prestigious Textiles)


Nebojte se kombinovat dekory, ale sjednoťte je základní barvou. Dobře se snášejí geometrické vzory. (Prestigious Textiles)

 

S textilem vylaďte také barvu výmalby. Výsledný efekt podtrhnou doplňky. (Inspire dekor)

PRO RADOST
Různorodé kusy nábytku sjednotí barvy a drobné textilní doplňky. V tomto případě polštářky PomPom od Casa di Bassi. 899 Kč kus. (Bonami)

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

 

Uložit

Kouzla s textilem