Koupelna pro psa

Rubrika: Mazlíčci, Pes

Na chatách a chalupách bývá snazší vytvořit mimo obytný prostor „psí wellness“. Zní to jako rozmar, ale kdo má zkušenost s očistou psa ve sprchovém koutu či vaně, ví, že se mnohdy podobá zápasu a podle toho lazebník i koupelna vypadají.

Vlastní psí koupelna či vymezený prostor třeba v technické místnosti minimalizují úklid oproti rodinné koupelně, kde musíme nejprve odstranit věci z dosahu vody, smývaného šamponu a chlupů. Poté vše umýt a vydezinfikovat.

Optimální rozměr

Rozměr vany volíme takový, abychom v ní měli kolem psa manipulační prostor, aby voda netekla mimo vanu. Lepší přístup k tělu pejska budeme mít u nižšího typu vany, osvědčují se hlubší vaničky ke sprchovému koutu.
Kromě ostrých psích drápků umí povrch vany poškrábat drobné kamínky, které ulpěly na srsti. V hlubších vrypech se potom zachytává nečistota, jež je živnou půdou pro růst plísní a hub. Ty se mohou přenést na tlapky. Riziko odpadne, zvolíme-li skutečně odolný smalt či jiný kvalitní materiál.

Pohodlí a bezpečí

Vaničku instalujeme výš, než je běžné, abychom se při koupání nemuseli ke zvířeti ohýbat, ale tak, abychom je do ní snadno vložili i vyndali.
Hladké kluzké dno vany vyvolává u psů strach a využijí chvilku naší nepozornosti k útěku, což stejně jako skákání do vany může vést ke zlomenině končetin. Řešením jsou protiskluzové úpravy povrchu, na psí mazlíčky takto myslí například značka Kaldewei, která nabízí u van smalt Antislip, Do běžné vany vložíme plastovou protiskluzovou podložku.

Dobré rady

Za teplého počasí můžeme zřídit koupelnu pod širým nebem. Stačí napojit zahradní hadici se sprškou na přívod teplé vody.

Text: Zuzana Ottová
Foto: Shutterstock

Uložit

Koupelna pro psa