Koupelna: Přírodní, bílá, nebo barevná?

Rekonstruujete selské stavení nebo chatu? I tady můžete zařídit koupelnu stylově. Záleží jen na vás, jestli bude vaše koupelna bílá, barevná nebo v chalupářském duchu.

Hladké, matné, barevné i světlé obklady a dlažby s geometrickými, patchworkovými nebo květinovými a rostlinnými vzory se do venkovské koupelny báječně hodí. Stejně jako obklady a dlažby s dokonalou imitací dekoru starého dřeva, břidlice či kamene. Uplatní se zde i hrubé obklady a dlažby, které vynikají svou nerovností a dokonalou patinou.

www.siko.cz, www.sapho-koupelny.cz, www.ikea.cz, www.bonami.cz

Přiznané kamenné zdivo ladí se zelenou a světlými tóny v bílé, krémové či šedé barvě. Obklady Rhombus, 14 x 24 cm, od 1 995 Kč/m2 (SAPHO)


Kouzlo koupelny ve venkovském stylu spočívá v přirozenosti a jednoduchosti.


Koupelna s obklady a podlahou se vzhledem ručně opracovaného dřeva. Dlažba Oset Nail Wood 15 x 66 cm, 599 Kč/m2, obklad Tonalite Satin seta 10 x 30 cm, 899 Kč/m2 (SIKO)

VÍTE, ŽE

• Výrobci keramických obkladů a dlažeb pro letošní rok nabízejí obklady velmi dekorativní nebo jednobarevné, s rozměry, které se stále zvětšují, ale také malé retro formáty, pro venkovské koupelny jako dělané.

• Formáty se stále zvětšují, dostupnější jsou již i velikosti 75×75, 90×90 a 120×120 či 120×240 cm.

Bílé obklady vnesou světlo do malých prostor a velmi dobře s nimi ladí dřevo v přírodní úpravě (Bonami)

Připravila. Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

Barevná, a přesto elegantní může být koupelna v šedých, černých a bordó barvách. K venkovu se hodí obklady a dlažby v retro stylu (IKEA)

Koupelna: Přírodní, bílá, nebo barevná?