Kamna na pelety

Rubrika: Interiér

Výrobou kamen, v nichž se spalují dřevěné pelety, se nezabývají všichni kamnáři. Ti, kteří o ně svou nabídku rozšířili, však mají, jak se říká, dobrý nos. Zájem o toto čisté ekologické topení stoupá a přibývá výrobců pelet, jejichž cenu někteří výrobci snížili po loňských lesních polomech až k 50 Kč za patnáctikilové balení. Tento způsob topení jistě najde příznivce i mezi našimi čtenáři.

1.Firma Artel se zaměřila na maximální využití energie pelet a dosažení nízkého objemu emisí. Dosáhla toho hlavně speciální konstrukcí dvířek i pevnou výztuží spalovací komory opěrami z nerez oceli inox. Nad topeništěm jsou deflektory, které prodlužují efekt hoření tím, že zpomalují odchod teplého kouře do kouřovodu. K mání jsou kamna Artel o výkonu 8 kW a 12 kW (ta vyhřejí až 100 m2 a při velmi úsporném topení mohou být v provozu bez obsluhy až 41 hodin). V horní části obou typů je nádržka na vodu a vůně pro osvěžení vytápěného prostoru.

www.artelhk.cz

2. Dalším výrobcem, který vsadil na peletová kamna, je firma Clam. Dodává prostřednictvím společnosti Krbex několik typů kamen o různém výkonu. Většina patří k teplovzdušným. My jsme pro vás ovšem vybrali kamna Niagara, jejichž výkon (až 24 kW) umožňuje teplovodní vytápění dalších místností. Mají zásobník na 45 kg pelet (hoření 10 – 28 hod.) a celolitinové topeniště, zaručující dlouhou životnost. Dodávají se i modely se sadou na výrobu teplé užitkové vody.

www.krbex.cz

3.Peletová kamna P1 basic jsou výrobkem německé firmy CERA. Provoz je velice tichý, neboť pelety padají do topeniště samotíží. Hořák je tvořen 70 cm vysokým skleněným válcem o tloušťce 5 mm. Účinnost využití topiva v těchto exkluzivních kamnech je 90 %, a tak nepřekvapí, že zbytky popela dosahují jen 0,2 %. Výkon se pohybuje mezi 5 až 7 kW.

www.cera-kamna.cz a www.top-el.cz

4.Kamna Ecoterm 6000 firmy Thermorossi mají regulovatelný výkon od 3 do 11 kW. Zásobník pojme 23 kg peletek, doba hoření je až 26 hodin a účinnost 90 %. Vedle cirkulačního mají i spalinový ventilátor, takže odpadají problémy s komínovým tahem (díky tomu se hodí také do podkroví). Další kamna této řady – Ecotherm 7000 – mají vzadu výstupy i pro rozvod teplého vzduchu do několika dalších místností.

www.thermorossi.cz

 

 

Vybíráte nová kamna na pelety? Vyberte si za skvělé ceny na www.give.cz/kamna-na-pelety


 


 

Kamna na pelety

Kamna na pelety