Kam odložit kabát

Věšáky jsou v domácnostech mnohdy v roli opomíjené popelky a jejich důležitost si často uvědomíme až v okamžiku, kdy na nějakém místě schází.

Jejich praktická role je nezanedbatelná. Věšák přijde vhod v předsíni k odložení kabátů, ale i v ložnici či šatně na zavěšení jiného oblečení. Při jejich výběru bychom měli vybírat jak podle vzhledu, tak podle materiálu, který bude nejen ladit do našeho interiéru, ale bude také dostatečně pevný, aby unesl zátěž, jakou na něj budeme klást.

Když vejdeme do domu

Nezbytnou součástí každé vstupní chodby je právě věšák. Nároky na jeho kapacitu se v každé domácnosti liší a rozdílné jsou i v závislosti na ročním období. Obecně však lze říci, že tento typ musí odolávat největším nárokům na zátěž. Zatímco méně početné rodině bude vyhovovat pár háčků na stěně, větší domácnost ocení spíš samostatně stojící věšák.
Velkou roli ve výběru pak samozřejmě hrají také prostorové možnosti. I v případě, že potřebujeme věšák s větší kapacitou, do stísněnějších prostor v chodbě bude vhodnější umístit více háčků na stěnu. Pokud máme nedostatek úložných prostor, můžeme vybírat také z věšáků, nad kterými je umístěná police, na níž lze odkládat drobné oblečení a doplňky. Samostatně stojící věšák kolem sebe vyžaduje mnohem více prostoru, aby byl dobře přístupný ze všech stran. Je také správnou volbou, chceme-li naopak zaplnit prázdné místo ve větší hale.

Designový prvek

I tak veskrze účelná věc, jakou je věšák, může plnit roli stylového doplňku. Některé ikonické kusy si udržují svou popularitu již desítky let. Velmi oblíbené jsou třeba různobarevné tvary, které lze umístit libovolně na zdi a vytvořit tak odkládací prostor přesně podle svých představ. Pokud má ale takový kus vyniknout, je potřeba důsledně ohlídat, aby se neztratil pod nánosem odložených věcí.

Dobrá rada

U stojanového věšáku se snažte vybrat kus, který bude dostatečně stabilní a udrží rovnováhu i při nestejnoměrném zatížení.

Text: Veronika Cerhová
Foto: Archiv firem

Kam odložit kabát