K čemu je větev?

Rubrika: Interiér

Zajímavě tvarované větve se dají využít pro zhotovení originálních bytových doplňků i drobnějšího nábytku.

Větev s kovovými háčky je nevšedním věšákem (Bella Rose)

Stejně jako mají jiný tvar kmeny a koruny jednotlivých druhů stromů, liší se vzhledem i jejich větve. Některé rostou rovně, jiné se všelijak kroutí, pravidelně i nepravidelně se rozvětvují, jsou robustní i štíhlé jako proutek. Hezky tvarovaná větev zaujme nejen v přírodě, ale dá se využít i v interiéru.

Lampa jako z pohádkového lesa (Auš interiér)

Větev jako dekorace

Slabší a zajímavě rozvětvená haluz nahradí ve váze květinu. Velká větev zavěšená nad jídelním stolem bude nevšední dekorací. Její větvičky se báječně hodí pro drobné ozdobičky, které můžeme podle ročních období nebo podle nálady měnit. Na Velikonoce je okrášlíme malovanými vajíčky, na Vánoce přijdou ke slovu skleněné ozdoby nebo perníčky, mezi tím je vystřídají keramické, dřevěné či textilní drobnosti.

Množství noh konferenční stolek nejen nese, ale i krášlí (BlackOx)

Součást nábytku

Ze silnější a lehce křivolaké větve se může vyklubat originální věšák, poslouží jako základ pro závěsné lucerničky nebo se promění v nohu lampy.

Opravdu silné a pevné větve zbavené kůry nahradí nohy u stolku nebo stoličky – nebudou ovšem jen čtyři, v tomto případě se bude lépe vyjímat větší počet.

Dobrý nápad na využití delší větve

Dobrá rada

Z větví, které chceme použít v interiéru na dekoraci, nejprve odstraníme křehké lámavé části. Pro nábytek se hodí pevné vyschlé a zdravé dřevo.

Vázu s větvičkami může nahradit i trvalá dekorace (Bella Rose)


Přeneste si kousek přírody do interiéru


Atraktivní stolička (BlackOx)

Na větev nad stolem lze věšet drobné ozdoby

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Marie Votavová, archiv firem a Shutterstock

Uložit

K čemu je větev?