Jak na výběr sádrokartonu? Univerzální volbou je Habito® H

Rubrika: Market

Na trhu najdeme mnoho typů sádrokartonových desek. Liší se nejen kvalitou, ale i jejich účelem. Některé se hodí na stropy, některé zvládnou zastat funkci nosné stěny a jiné umí odolat například vlhkosti v koupelně. Pokud však potřebujete desku, která zastane všechny tyto vlastnosti, je zde Habito® H.

Snadná orientace dle barev

Nejčastěji se setkáte s barevným rozdělením sádrokartonových desek. Každá z barev – bílá, růžová, zelená – představuje určité vlastnosti desky. Bílá stavební deska je základní typ sádrokartonu a je ze všech typů nejlevnější. Nejvíce se využívá v chodbách a místnostech s běžnou interiérovou vlhkostí. Růžová nebo červená je protipožární deska, která se používá k dosažení vyšší požární odolnosti budovaných konstrukcí. Zelená deska je impregnovaná proti vzdušné vlhkosti a používá se v interiérech, jako jsou koupelny, kuchyně či toalety. Posledním typem dle základního dělení sádrokartonových desek je deska modrá. Ta je vyráběna jako akustická. Hodí se k odhlučnění mezi jednotlivými byty v bytových jednotkách i k odhlučnění jednotlivých pokojů v rámci domácnosti. Jedná se např. o Modrou akustickou desku Rigips s technologií Activ‘Air®, která pohlcuje formaldehyd. Díky ní si doma užijete nejen ticho a klid, ale také čistý a zdravý vzduch.

Stavební deska

Protipožární deska

Impregnovaná deska

Modrá akustická deska

Sádrokarton nové generace

V případě, kdy hledáte sádrokartonovou desku, která zajistí odolnost proti vzdušné vlhkosti, dobrou akustiku a navíc toho hodně unese, je jasným řešením vysokopevnostní deska Habito® H. Jedná se o moderní sádrokarton, který v mnoha ohledech překonává i cihlu. Je vhodný nejen pro výstavbu klasických příček, najde ale i využití při rekonstrukci koupelny nebo kuchyně. Zvládne zavěšení kuchyňské linky i vyšší vzdušnou vlhkost v místnosti. Navíc dosahuje výborných akustických vlastností.

Proč zvolit sádrokarton Habito® H?

Deska Habito

Rychlá výstavba

Použití desky Habito® H zkrátí každou rekonstrukci minimálně na polovinu oproti klasické cihle. S týmem šikovných řemeslníků můžete mít hotovo už za 21 hodin. Celá stavba totiž probíhá bez technologických přestávek na vyzrávání a schnutí hrubé stavby, jádrové omítky a štuku.

Výborná akustika

Příčka s vysokopevnostní deskou Habito® H tlumí akusticky lépe než klasické cihly či pórobeton. Při stejné tloušťce bytové příčky dosáhne o 2 až 10 dB lepší zvukové neprůzvučnosti. S hlukem z vedlejší místnosti se tedy můžete nadobro rozloučit.

Vysoká únosnost bez výztuh

Až 34 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva. Můžete tak bez obav pověsit například celou kuchyňskou linku. Bez výztuh, bez hmoždinek a bez předvrtání. Odpadá tak úklid nepořádku po vrtání a sádrování otvorů pro hmoždinku. A postačí vám k tomu i obyčejný šroubovák. Stejně rychle jako díru vyvrtáte, ji také opravíte. Jednoduše vruty vyšroubujete a malé dírky přetmelíte. Přesné umístění polic, skříněk a jiných předmětů tedy nemusíte vědět předem. Vše lze kdykoliv jednoduše přemístit.

Nízká hmotnost a tenká konstrukce

Nízká hmotnost znamená jediné – ještě jednodušší stavění. Jen pro představu, oproti tradiční zděné technologii je příčka z Habito® H lehčí hned 7×, a zbytečně tak nezatěžuje stávající konstrukci domu. Její malá tloušťka pak dovolí využít maximum prostoru k bydlení.

Mechanická odolnost

Habito® H je stejně pevná jako cihly, takže do ní neuděláte díru při zavěšování nové televize, při zakopnutí a nezničí ji ani vaše děti.

www.rigips.cz

 

 

Komerční prezentace

Jak na výběr sádrokartonu? Univerzální volbou je Habito® H