Jak na fasádu u domu v památkově chráněné oblasti?

Rubrika: Market

Chcete rekonstruovat fasádu domu a jste omezeni požadavky památkářů? Nemůžete provést zateplení fasády? Komplikuje Vám to rekonstrukci fasády? Tak použijte omítky SATSYS Technology a.s. a máte po problému!

 

Zámek Třemošnice

Omítky splňující požadavky památkářů

V prvé řadě jsou omítky SATSYS Technology a.s.testovány a doporučeny zkušebnou VUT Brno k použití na rekonstrukce památkově chráněných a církevních budov. Jejich výhodou je přírodní složení, kombinace vysoké prodyšnosti, vysoké schopnosti odvlhčení zdiva a kvalitního zateplení. Zdivo tak může „dýchat“, nadbytečná vlhkost může ze zdiva odcházet do venkovního prostředí a zdivo je dostatečně zateplenéa chráněné proti povětrnostním vlivům. Souběh odvlhčení a zateplení zdiva přináší také výrazné úspory tepla. A navíc zůstávají zachovány původní a letité zvyky zdiva.

Nový Světlov

Vlastnosti, které předčí Vaše očekávání

Fasádní omítky SATSYS Technology a.s. se vyznačují těmito vlastnostmi:

  • přírodní vápenné složení – vhodné na rekonstrukci soklů a fasád starších domů v památkových zónách;

  • vynikající přídržnost – větší než 0,35 MPa (lomový kámen, pískovec, opuka, smíšené zdivo);

  • vysoká pórovitost (obsah vzduchových pórů 70–75 %);

  • vysoká paropropustnost (µ < 8);

  • 3–4x lehčí než běžné omítky (360–400 kg/m3);

  • pevnost v tlaku (1,6 N/mm2);

  • vytvářejí mrazuvzdorný a hydrofobní film na povrchu omítek – ochrana před povětrnostními vlivy.

Kytlice Mlýny

Fasáda z ekologických materiálů

Složení omítek SATSYS Technology a.s. je čistě anorganické, nepoužívají se žádné vylehčující přísady na organické bázi (polystyren, polyuretan atp.). Základními složkami je vápenný hydrát získaný z vápence z Čertových schodů u Berouna, pucolánová pojiva, stopové množství kvalitního bílého cementu a plnivem je patentovaný expandovaný silikát z průmyslově vyráběného odpadního skla (www.poraver.com). Díky tomuto speciálnímu plnivu a receptuře dosahují omítky SATSYS Technology a.s. vlastností, kterým nejsou běžné minerální omítky schopny konkurovat.

Bytový dům Olomouc

Certifikace a doporučení

SATSYS Technology a.s. je vlastníkem patentových práv na složení těchto omítkových směsí a má také registrovaný užitný vzor. Omítkové směsi SATSYS Technology a.s. byly certifikovány nezávislými institucemi jako jsou TZÚS Praha, VUT Brno, Qualiform a TÜV SÜD Czech. Zkušebna VUT Brno doporučuje omítky SATSYS Technology a.s. k použití na historické stavby v EU. Sanační omítky SATSYS Technology a.s. svými vlastnostmi přesahují i požadavky směrnice WTA.

Zemědělská usedlost Zeměměchy

Výhodná investice

Patentované zateplení zdiva v souběhu s vysokou pórovitostí tvoří kvalitní tepelně izolační „kabát“ proti promrzání a přehřívání zdiva působením venkovních teplot a vlhkosti (λ < 0,08 W/mK). Vzhledem k přírodnímu a kvalitnímu složení dosahují omítkové směsi SATSYS Technology a.s. životnosti přibližující se životnosti zdiva. Při dodržení postupu a použití vápenných nebo silikátových fasádních natěrů (např. značka Düfanebo Profitec) pro povrchovou úpravu, jsou omítky SATSYS Technology a.s. schopné nabídnout fasádu s jen minimální údržbou a dlouhou životností.

Autor: Petr Devera

Komerční prezentace

 

Uložit

Uložit

Uložit

Jak na fasádu u domu v památkově chráněné oblasti?

Zajímavé