Ekologické elastické podlahy

Vyrobeny jsou z bio-polyuretanu a dalších přírodních a obnovitelných surovin bez chloru, plastifikátorů a rozpouštědel. Nezatěžují lidské zdraví ani životní prostředí. Nabízejí dekory, které předčí zdařilé imitace u kvalitních vinylových i laminátových podlah. Jsou nenáročné na údržbu, nekloužou, nestudí a přes svou organickou podstatu disponují vlastnostmi vysoce odolných podlah z tvrzeného vinylu. Hodí se do každé místnosti vašeho domu a bytu včetně dětských pokojů a koupelen. Řeč je o organických podlahách Wineo PURLINE, které výrobce rozšířil o řadu Wineo 1000 Wood a Stone se zámkovým spojem a možností plovoucí pokládky.

 

Ekologická elastická podlaha Wineo PURLINE 1000 dekor Calistoga Cream

 

Ekologická řada Wineo 1000 se zámkovým spojem zahrnuje kolekci Stone s 8 dekory kamene a Wood s 20 dekory různých druhů dřevin. Vnější úprava závisí na konkrétním dekoru, kamenné dílce mají převážně perleťový povrch, dřevěná prkna zase reálnou či výraznou strukturu. Podlahy Wineo PURLINE nevyžadují speciální údržbu, díky dokonale uzavřenému povrchu k čištění postačí i čistá voda. Mají vysokou odolnost, zatížení těžkým nábytkem ani kolečkovými židlemi je nepoškodí. Stabilita u nich byla navýšena vytvrzením skelným vláknem. Jsou zcela bez výparů, bezpečné pro lidské zdraví, neobsahují PVC, chlor, změkčovadla ani rozpouštědla. Výrobce zpracovává bio-polyuretan, dále řepkový nebo ricinový olej, výroba probíhá zcela bez chemických přísad. K silným stránkám patří pružnost, díky které při chůzi nezatěžují klouby, hřejivý povrch i pro bosou nohu a nenáchylnost na působení vlhkosti. Spíše měkký a tichý povrch této podlahové krytiny přispívá k příjemné akustice v místnosti.

 

Ekologická elastická podlaha Wineo PURLINE 1000 Dekor Dub Garden

 

Konstrukční tloušťka dílců se zámkovým spojem je pouhých 5 mm. S tepelným odporem 0,01 (m²K)/W se skvěle hodí k umístění na podlahové topení, zapotřebí je pouze vhodná podložka. Zámkový spoj usnadňuje a urychluje pokládku. Výhodou je i možnost následného rozebrání krytiny, aniž by byla zničena. Podklad by měl být suchý, rovný a čistý, bez jakýchkoli nedokonalostí v podobě prasklin a kamínků.

 

 

Kromě nových kolekcí se zámkovým spojem lze vybírat také z konstrukcí určených k pokládce lepením. Doporučovaná prodejní cena dekorů organické řady Wineo 1000 Wood a Stone se zámkem je 1.392,- Kč za 1 m2 včetně 21% DPH.

TEXT: REDAKCE
FOTO: KRATOCHVÍL PARKET PROFI

Uložit

Ekologické elastické podlahy