Bylinky pomáhají i chutnají

Podzim se sychravým a chladným počasím přináší nachlazení, rýmy, kašel, chřipky. Je třeba myslet na včasnou prevenci. Účinnou pomocí mohou být i bylinky, kterým se ne nadarmo říká léčivky. Stačí jen zvolit tu správnou. Dobrý bylinkový čaj samozřejmě chutná i tehdy, když nás nic netrápí.

Pickwick Herbalis je řadou takzvaných funkčních čajů. Obsah použitých účinných látek je vyšší než je běžné. Jde tedy o čaje kvalitnější svým složením, s koncentrovanějším obsahem účinných látek. Mají výrazně vyšší ochranný účinek v rámci prevence onemocnění, ale mohou rovněž napomoci lehčímu průběhu nemoci a rychlejší rekonvalescenci. Pro účinnost bylinných čajů je důležitý nejen výběr správných bylin a jejich správné usušení, ale také najít správné a vhodné kombinace bylin, které by se ve svých účincích navzájem podporovaly a posilovaly.

 

Pickwick Herbalis Nachlazení
Spojuje silný zázvor a bylinky nejvíce účinné při nachlazení. Obsahuje květ černého bezu, lipový květ a sléz. Bylinkovou, výrazně zázvorovou chuť doplňují lehké tóny fenyklu a tymiánu. Napomáhá správné funkci dýchacího systému a posiluje imunitní systém.

 

Pickwick Herbalis Průdušky
Směs bylinek napomáhající při kašli a správné činnosti dýchacího ústrojí obsahuje lipový květ, fenykl, mateřídoušku, šalvěj a tymián. Máta a fenykl dodávají výluhu příjemně větrové aroma a usnadňují vykašlávání.

 

Pickwick Herbalis Zažívání
Čajová směs je specifická obsahem extra silné máty ze státu Oregon, která vyniká vyšším obsahem olejové složky a výraznější chutí ve srovnání s evropskou mátou. Podporuje normální činnost trávící soustavy a střev. Ve směsi je obsažen také heřmánek, meduňka, fenykl, skořice a lékořice.

Všechny tři nové funkční čaje řady Pickwick Herbalis jsou k dostání v široké prodejní síti za 44,90 Kč.

Kolekci čajů „Bylinková lékárna“ na trh právě uvedla společnost Megafyt Pharma, dlouholetý výrobce kvalitních čajů. Vyzkoušet můžete třeba ten se zázvorem.

Megafyt Pharma Zázvor
Zázvor je dobře znám pro svou lehce pikantní chuť. Preventivně vám pomůže v boji s rýmou a chřipkou, a mimo to podpoří i trávení. Podle bylinkářů je vhodný také jako afrodiziakum, což by mohlo v podzimním lezavém počasí rovněž přijít vhod.
Čaj v balení po dvaceti sáčcích koupíte v lékárnách za 39 Kč.

Megafyt Pharma s citrónem & limetkou
92procentní zelený čaj je doplněn o aroma a oplodí citrónů i limetek, takže není překombinovaný. Zatímco vás teplota čaje zahřeje, jeho chuť vás příjemně osvěží. Koupíte v lékárnách za 53 Kč.

Zelená káva pro zdraví
Zelená kávová zrna jsou významným antioxidantem a mocným pomocníkem v boji proti volným radikálům v našem těle. SONNENTOR nabízí novinku Zelenou kávu v nálevových sáčcích. Díky tomu je příprava nápoje velice snadná. Koupíte v partnerských prodejnách SONNENTOR a ve specializovaných prodejnách a obchodech se zdravou výživou za 65 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

 

 

 

 

Bylinky pomáhají i chutnají