Nestékající lazura BONDEX Superior zajistí pohodlné natírání svislých ploch

Roubenku nebo srub si staví lidé, pro které je dřevo srdeční záležitost. Právě jim jsou určeny vysoce kvalitní lazury dánské značky BONDEX, které poskytují dřevu dlouhodobou ochranu a navíc dokonalý vzhled. Značka BONDEX s více než stoletou tradicí je synonymem kvality, jednoduchosti a trvanlivosti. BONDEX nabízí ucelený sortiment lazur, laků, olejů, vosků, spouštědel a ostatních výrobků pro ochranu a ošetření dřeva.

Lazury BONDEX – nestékající, hedvábně matné a se zvýšenou ochranou proti UV záření

Lazury jsou průhledné nátěry, do kterých jsou přidávány nerozpustné pigmenty. Vytvářejí tak na povrchu průhledný film s barevným odstínem, skrz který je struktura natíraného dřeva viditelná.

Lazura BONDEX Superior zpříjemní natírání podhledů a svislých dřevěných ploch díky své gelové konzistenci, která nestéká, ani nekape, a zajistí tak snadnou aplikaci i v těchto místech.

Kromě svojí tixotropní konsistence vyniká lazura BONDEX Superior také zvýšenou odolností vůči UV záření, vodě a povětrnostním vlivům, kterým je dřevo vystavováno. Lazura nepraská a neloupe se a zachovává viditelnou přirozenou kresbu dřeva, zvýrazňuje ji a dodává povrchu atraktivní hedvábný vzhled.

Silnovrstvou syntetickou lazuru na dřevo BONDEX Superior lze použít pro ošetření a údržbu všech druhů dřeva a dřevěných prvků v exteriéru, ideálně třeba na zahradní nábytek, okna, dveře, pergoly, střechy, podbití nebo obložení. Vydatnost lazury je 12 – 14 m²/l. BONDEX Superior se prodává ve dvou různých baleních – 0,75 l (371Kč s DPH) a 2,5 l (819Kč s DPH).

 Vlastnosti:

• nepraská a neloupe se
• tixotropní konzistence – nekape a nestéká
• ochrana vůči UV žáření, vodě a povětrnostním vlivům
• účinná ochrana po dobu 5 let

 

Odstíny

bezbarvý, bílý, borovice, oregonská pinie, ořech, teak


Správný postup

Všichni víme, jak to chodí. Jakmile si donesete Váš produkt domů, chcete se okamžitě pustit do práce. Ale vždy je důležité zachovat správný postup, aby byl výsledek podle Vašich představ.

Natírání nového dřeva:

• Očistěte povrch
• Obruste jemným brusným papírem (zrnitost 180-220) nebo ocelovou brusnou vlnou
• Odstraňte prach vzniklý při broušení


Tip:

Kdy je potřeba natírat další vrstvu? Umístěte navlhčený hadřík na povrch dřeva. Pokud dřevo tmavne po několika minutách, ochranná vrstva je neporušená – nejvyšší čas pro aplikaci další vrstvy.

www.bondex.cz

Nestékající lazura BONDEX Superior zajistí pohodlné natírání svislých ploch