Kypr – Ostrov lásky s nádechem Řecka i Turecka

Rubrika: Ostatní, Region
kypr

Foto: Pexels

Kypr afroditin ostrov

Kypr, známý také jako Afroditin ostrov nebo ostrov lásky, je ideálním místem pro dovolenou pro každého.

Ať už hledáte relaxaci u čistého moře, objevování historických památek nebo vychutnávání místní kuchyně, Kypr nabízí to vše. S jeho krásnými plážemi, jako jsou ty v Ayia Napa nebo Protaras, a pestrou nabídkou aktivit, je toto středomořské místo perfektní destinací pro odpočinkovou i aktivní dovolenou.

Severní a jižní Kypr

Kypr je rozdělen na dvě hlavní části – jižní Kypr, který je součástí Řecké republiky, a severní Kypr, který je de facto nezávislým státem. Oba regiony nabízí různorodé možnosti pro turisty, od pohodových plážových resortů s all inclusive nabídkami až po malebná historická města jako Nikósie, která je hlavním městem ostrova.Každá část je s vlastním charakterem a kulturou. Na severu se nachází Turecká republika Severní Kypr, zatímco jižní část ostrova patří k Řecké republice.

Příjemné počasí od června do září

Na Kypru se můžete těšit na příjemné počasí od června do září, kdy slunce svítí téměř každý den, ale i v jiných měsících roku je zde příjemné klima. Ostrov nabízí nejen moře a pláže, ale také bohaté kulturní dědictví a rozmanitou přírodu. Pro milovníky historie je zde spousta archeologických lokalit a památek k objevování.

Pohostinný Kypr

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou na kterékoli části ostrova, Kypr vás jistě okouzlí svou krásou a pohostinností. Přímé lety z Prahy a dalších evropských měst vám umožní snadno dostat se na toto nádherné místo plné slunce, moře a nezapomenutelných zážitků.

Aktivity pro každého

Kypr je nádherný ostrov, který je vhodný pro různé typy dovolených, od těch nejpohodlnějších až po dobrodružné. Ti, kteří se rozhodnou navštívit Kypr, by měli očekávat jednoduchost místa, které je sice aridní, ale plné přírodních krás, a je přizpůsobeno typu turismu, který jej navštěvuje.

Můžete se tedy setkat s různými věcmi, které nebudou úplně odpovídat vašim chutím nebo zvyklostem, ale je důležité porozumět vývoji ostrova během let. Kypr je také daňovým rájem pro důchodce, a často se stává, že pro zralé páry se dovolená na Kypru promění v trvalé bydlení.

Mnoho aktivit a atrakcí je zaměřeno na starší věkovou skupinu, ale i přesto mají velké a nostalgické kouzlo. Zkuste jednu z Last minute dovolených a uvidíte sami.

Pokud ještě váháte můžete zkusit jednu z dalších destinací jako je Španělsko, Emiráty, Albánie nebo oblíbené Turecko, které lákají na své okouzlující pobřeží.. Krásy každé z těchto zemí jsou unikátní a informace jak zde strávit i aktuální nabídku najdete na Tui.cz.

Text: redakce
Foto: Pexels

Kypr – Ostrov lásky s nádechem Řecka i Turecka