Barevné novinky

Výrobci barev nabízejí s příchodem jara řadu zajímavých novinek. Pokud se chystáte malovat či obnovit nátěry, vybrali jsme pro vás několik tipů.

Barevné novinky

Nátěr Eternal mat akrylátový od výrobce Austis je určen přímo na čerstvě pozinkovaný plech. Nepotřebuje čekat na jeho oxidaci ani připravovat nejrůznější smáčedla. Povrch stačí jen očistit a dobře odmastit.

Barvy a laky Hostivař uvedly na trh příprvek Hostagrund 2 v 1, který zaručuje vynikající přilnavost na zoxidovaném i čerstvém pozinkovaném plechu, hliníku či mědi. Proti korozi chrání i železné a ocelové podklady.

Na stěnu i na nábytek

S novinkou pro malbu v interiérech přichází i společnost HET, která aktualizovala odstíny tónované interiérové barvy Klasik Color. Jedná se o disperzní vodou ředitelnou nátěrovou hmotu, která se prodává tónovaná ve dvanácti odstínech. Čtyři méně prodejné odstíny nahradil výrobce novými, do škály tak přibyla fialová, olivová, žlutá sytá, lososová a cihlová.

Barevné novinky

Building Plast nabízí nátěr Sokrates Lazurit Forte, olejovou lazuru na dřevo s biocidními účinky proti modrání, dřevokazným houbám a hmyzu. Nátěrová hmota najde využití především při úpravách dřeva v exteriéru, stejně jako barva Sokrates Titan od téhož výrobce. Ta je určena pro vytváření účinného ochranného nátěru plechových střech v jedné vrstvě.

Pro ochranu dřeva i zdí

Praktickou novinku připravil pro letošní rok i tradiční český výrobce Colorlak. Jedná se sice opět o starý známý výrobek v novém obalu, ale novinka může v každém případě usnadnit práci mnoha kutilům. O co jde? O balení ochranného biocidního napouštědla Lignostop hobby v půllitrovém mechanickém rozprašovači.

Lignostop hobby v rozprašovači je posílený roztok, určený na likvidaci plísní a současně na dlouhodobou preventivní ochranu proti novému vzniku plísní na zdivu a omítkách. Přípravek je určen také na komplexní ochranu dřeva proti dřevokazným houbám, hmyzu a plísním v interiéru i exteriéru. Balení rozprašovače ochrání 3 m2 zdiva nebo 6 m2 dřeva.

www.barvy-sokrates.cz, www.austis.cz, www.het.cz

TEXT: RICHARD GURYČA
FOTO: ARCHIV FIREM

Barevné novinky