Akumulátorová zahradní pilka

Rubrika: Dílna, Zahrada

Chcete si ulehčit práci při řezání menších větví elektrickou pilkou a nemuset při tom hlídat, abyste neuřízli přívodní kabel? Jedním z možných řešení je zahradní akumulátorová pilka KEO.

Pilka s držákem A-Grip umožňuje řezání větví až do průměru 80 milimetrů

Výrobce nářadí Bosch nabízí pod názvem KEO zajímavý výrobek na akumulátorový pohon, který se díky své váze a lehkosti hodí především na prořez stromů a řezání menších větví. Podle technického listu zvládne větve do průměru osmdesátimilimetrů, tedy zdaleka ne jen větvičky, které byste jen tak zlomili přes koleno.

Ergonomie pilky umožňuje pohodlnou práci jednou rukou

Design pilky je navíc po všech stránkách uzpůsoben k tomu, aby jí bylo možné řezat jednou rukou. To má smysl například v korunách stromů či při balancování na žebříku, kdy potřebujete druhou rukou udržovat stabilitu, přípapadně uchopit řezanou větev a ohnout ji v potřebném úhlu.
Součástí balení je i šikovný kovový držák s čelistmi, který výrobce označuje jako A-Grip a pomocí kterého můžete snadněji řezat větve bez opory.

Prodloužená ruka

Pila váží necelý kilogram, má výtečnou ergonomii, dobře padne do ruky a pohodlnému uchopení napomáhá i „neklouzavý“ povrch držáku z měkké gumy. Dosah rozložení ovládacích prvků umožňuje bezproblémové zapínání i vypínání spínače a pilka skutečně po všech stránkách odpovídá sloganu výrobce, který tvrdí, že se KEO při práci v zahradě stane vaší prodlouženou rukou.

Srdcem pilky je Li-Ion akumulátor bez samovolného vybíjení

Chod motoru umožňuje Li-Ion akumulátor s nulovým samovolným vybíjením a minimálním paměťovým efektem. Pilu je tedy možné kdykoli dobíjet. Zároveň je připravena k práci i po delší době nečinnosti. Kapacita akumulátoru postačí podle výrobce až na 190 řezů do průměru 15 milimetrů nebo do třiceti řezů při průměru 60 milimetrů.
Z toho vyplývá, že pila skutečně není určena na řezání dřeva na topení, byť by nepřesahovalo maximální doporučený řezný průměr.

Výměna pilového listu je jednoduchá díky rychloupínacímu systému. Plátek tak vyměníte jednoduše za jiný podle řezaného materiálu, dokoupit lze i sadu plátků na různé typy řezání. Cena zahradní akumulátorové pilky Bosch KEO se u různých prodejců pohybuje v rozmezí 2100 až 2700 korun.

TEXT: RICHARD GURYČA
FOTO: BOSCH, AUTOR

Akumulátorová zahradní pilka