3 tipy na venkovní osvětlení

Rubrika: Market

Ke každému rodinnému domu, pergole či venkovnímu posezení je třeba vymyslet také osvětlení. Někdo vsadí na romantické lucerny, další na moderní LED světla. Přemýšlíte i vy, jaké světlo si na svou zahradu pořídíte? Máme pro vás pár tipů.


Vybíráte-li světla na zahradu, vždy se dívejte do kategorie venkovní osvětlení. Jedině ta mají dostatečné IP krytí proti nepříznivým přírodním podmínkám. Také se zaměřte na modely s úspornými LED žárovkami a vybírejte teplou bílou barvu, případně žlutou. Studená bílá se ven nehodí. A teď už ke konkrétním tipům.

 

1.Cestu osvětlete na čidlo

Jestli se chystáte posvítit na příjezdovou cestu, dát světlo před dveře či k cestičce, rozhodně vybírejte venkovní světlo s čidlem. Moderní světla mají velmi dobrá čidla, a tak se rozsvěcují opravdu jen tehdy, když mají. Tím, že svítí jen v době, kdy se venku skutečně někdo pohybuje, významně šetří energii.

2. Do zahrady patří lampy

Kulaté či hranaté sloupky, zahradní lampy ve tvaru koulí nebo luceren. Svítidel, která umístíte na zem, je nespočet a mezi lidmi jsou nejoblíbenější. Mnohá jsou jen zapichovací, takže je lze dle potřeby přemisťovat. A navíc můžete svítit zcela zdarma, pokud si pořídíte solární zahradní osvětlení. Přes den se dobije, a až sluníčko zapadne, budete mít světlo.

Mimochodem existují i solární světelné řetězy, kterými rozzáříte každou zahradní párty, solární fontánky a další vychytávky na sluneční energii.

3. I ven se hodí nástěnná světla

Přemýšlíte, kam osvětlení umístit? Některé typy se dávají na zem, třeba výše zmíněné lampy, reflektory či plochá nájezdová světla zapuštěná do země. Nemusí být ovšem vhodná do domácností s malými dětmi. Je-li to i váš případ, vyberte naopak taková, na něž děti nedosáhnou – venkovní světla na fasádu. Velmi často se setkáte s nerez provedením a s modely vybavenými pohybovým čidlem. U světel na fasádě dává smysl, aby se rozsvěcovala tehdy, když kolem domu někdo jde.

Bohatý výběr venkovního osvětlení najdete například v e-shopu e1.cz. Na vybraná svítidla mají do konce srpna dopravu zdarma, tak toho využijte!

 

 

Komerční prezentace

3 tipy na venkovní osvětlení

Zajímavé