Investiční zlato má svůj význam i v době digitálních měn

Zlato již po staletí představuje jednu z nejvíce ceněných a stabilních forem investice. Historicky bylo zlato využíváno jako univerzální platidlo, symbol bohatství a prostředek pro uchování hodnoty majetku. I v dnešní době, v éře digitálních měn a kolísajících finančních trhů, si zlato zachovává svou roli „bezpečného přístavu“ pro investory, kteří hledají ochranu proti inflaci a finanční nestabilitě. Umíte správně investovat do zlata?

Historický význam zlata

Žlutý kov, zlato, má dlouhou historii využití jako peněžního standardu. Mnoho kultur a civilizací používalo zlato jako prostředek směny. Ve starověkém Egyptě bylo zlato symbolem moci a bohatství, římské impérium ho používalo k ražení mincí. Ve středověku představovalo základ pro mnohé měny a hrálo klíčovou roli v tehdejším mezinárodním obchodě. Dokonce i v moderní historii, až do poloviny 20. století, byly měny mnoha zemí přímo nebo nepřímo vázány na zlatý standard. Tato historická spojitost mezi zlatem a měnami ukazuje na jeho nezměrnou hodnotu a důvěru, kterou lidstvo do zlata vkládá.

Zlato v moderní ekonomice

V současné době je zlato považováno za důležitou součást investičních portfolií. Jeho hodnota je vnímána jako stabilní, což je v kontrastu s volatilitou (proměnlivostí cenových pohybů) akcií, dluhopisů a digitálních měn. Zlato je také využíváno jako ochrana proti inflaci, jelikož jeho cena často stoupá v dobách, kdy hodnota peněz klesá. Což je i dnešní situace, díky které opět radikálně skoupá zájem o investování do zlata.

Investiční zlato a jeho formy

Investiční zlato se vyskytuje ve dvou formách – jako zlaté mince a zlaté cihly. Zlaté mince jsou populární rovněž mezi sběrateli a mohou mít kromě své hmotnostní hodnoty také numismatickou hodnotu. Jenomže pro běžného investora se nehodí a nutné je koupit investiční zlaté mince. Zlaté slitky a cihly bývají častou volbou pro větší investice. Tyto formy jsou ceněny pro svou ryzost a hmotnost, která je standardizována a certifikována. Vždy nakupujte kvalitní investiční zlaté slitky od prestižních výrobců, tedy rafinerií.

Inovace v investičním zlatě přináší švýcarské zlaté slitky s hologramem

V rámci inovací v oblasti investičního zlata stojí za zmínku švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinérie Argor-Heraeus. Tyto slitky jsou známé svou vysokou ryzostí a zabezpečením. Hologram, který je ražený přímo do slitku, poskytuje nejen vizuálně atraktivní prvek, ale také významnou bezpečnostní funkci. Tento hologram je nedílnou součástí slitku a nemůže být snadno odstraněn nebo padělán, což zvyšuje důvěru investorů v autentičnost a ryzost zlata. Díky této důvěryhodnosti se zvyšuje likvidita slitku. Jednodušeji jej v případě zájmu prodáte.

Technologie Kinebar®

Bezpečnostní technologie Kinebar®, používaná pro vytvoření hologramů, je patentovaná a chráněná obchodní známka společnosti UBS (United Bank of Switzerlad). Kinebar využívá difrakčního bezpečnostního prvku zvaného kinegram, který mění svůj vzhled při pohybu slitku, což ztěžuje padělání. Tato technologie je srovnatelná s bezpečnostními opatřeními používanými u bankovek a cestovních pasů.

Cena a dostupnost kvalitního investičního zlata

Navzdory vysokému stupni bezpečnosti a kvality nejsou slitky s hologramem výrazně dražší než standardní zlaté slitky. To je výhodné pro investory, kteří hledají bezpečnou a hodnotnou investici. V České republice a na Slovensku jsou tyto slitky distribuovány společností Zlatovna, což umožňuje místním investorům snadný přístup k těmto kvalitním investičním produktům.

Když investiční zlato, tak to s hologramem od Argor-Heraeus

Investiční zlato, zejména ve formě inovativních švýcarských zlatých slitků s hologramem, nabízí jedinečnou kombinaci tradice, bezpečnosti a inovace. V době nejistoty a volatility na finančních trzích představuje zlato stabilní a spolehlivou investiční možnost. Tyto slitky s hologramem poskytují investorům nejen jistotu kvality a ryzosti zlata, ale také přidávají další nadstandard bezpečnosti proti padělání. Tím se stávají atraktivní volbou pro ty, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio a investovat do dlouhodobě hodnotného a bezpečného aktiva.

 

 

Komerční prezentace

Investiční zlato má svůj význam i v době digitálních měn

Zajímavé