Pořízení zahradního domku či chatky: Na těchto 5 věcí si dejte pozor

Rubrika: Market

Nákup dřevostavby na zahradu, do sadu anebo kamkoli jinam dnes není ničím výjimečným. Vždyť právě tento typ objektu je poměrně levný, rychle postavený a kvalitativně na úrovni. Pokud aktuálně uvažujete o nákupu a následném postavení dřevěného domku či jakéhokoli jiného objektu, nepřestávejte číst. V následujících řádcích se na dřevostavby zaměříme a podíváme se celkem na 5 aspektů, jež je nezbytné promyslet předem.

1. Kvalita materiálu na prvním místě

Nesmírně důležitá je u jakéhokoli dřevěného domku jakost materiálu, z něhož je vyroben. Optimální je precizně vysušené smrkové dřevo, které je z obou stran opracováno. Palubky z něj se mohou vyrábět o různé síle stěny. Obecně platí, že pro menší stavby typu zahradního domku na nářadí, přístřešku nebo menší pergoly postačí palubní desky s pero/drážkou o síle 28 mm. Pro větší altány, chatky a objekty sloužící k rekreaci vsaďte už na sílu 30, optimálně 50 mm. Především u chat je ideální doplnit dřevo ještě o izolaci, a vytvořit si tak klasický objekt, který bude celoročně obyvatelný. Samozřejmě dbejte také na certifikace, jež se k jednotlivým dřevěným stavbám vážou.

2. Za jakým účelem bude dřevostavba sloužit

Není jedno, zdali si pořídíte klasickou zahradní chatku na nářadí, kryté stání, pergolu nebo cokoli jiného. U všech objektů dbejte na dodávaný materiál a doplňky, jež se k nim vztahují. U zahradních domků máme na mysli kvalitní okna, u stání pro auto třeba celkovou sílu trámů anebo přítomnost okapů.

3. Bude nutné řešit stavbu svépomocí?

Možná patříte mezi domácí kutily a myslíte si, že není problém jakýkoli domek zkompletovat doma svépomocí. Přesto se vyplatí, když prodejce domků dokáže také dopravit materiál na místo a stavbu sestavit. Budete mít jistotu, že všechno bude dokonale sedět tak, jak má. Konstrukce a veškeré komponenty musí být navrženy a následně smontovány s ohledem na aktuální lokalitu, v níž se bude zahradní domek nacházet.

4. Nabízí prodejce i realizaci atypické stavby?

Určitě chcete mít u vás doma originální domek se vším všudy. Možná dokonce ani nemáte dostatek prostoru na jeho stavbu. V obou případech tedy musíte vsadit na atypický objekt. I podle toho, že konkrétní prodejce nabízí takovéto provedení, se pozná jeho spolehlivost a kvalita.

5. Lze si stavbu předem prohlédnout?

Nikdo z nás zaručeně nehodlá nakupovat zajíce v pytli. Pokud si můžete konkrétní zahradní altán, domek či jiný objekt prohlédnout, využijte této alternativy. Například společnost DELTA Svratka, s.r.o. nabízí přímo prohlídky ve firemním areálu. Tato firma působí úspěšně na tuzemském trhu již více než 25 let a vybrat si u ní lze jak zahradní domky, tak i rekreační chatky anebo pergoly, stání pro vozy a mnohý ostatní sortiment.

Komerční prezentace

Pořízení zahradního domku či chatky: Na těchto 5 věcí si dejte pozor