Trápí vás vysoké ceny vytápění domácnosti? Víme, jak ušetříte klidně až 70 %

Zimní vytápění domácnosti je velmi výrazný výdaj, který dokáže narušit nejeden rodinný rozpočet. To platí obzvlášť v dnešní době, kdy ceny energií i paliva podstatně vzrostly. Přesně proto se spousta českých domácností začíná zajímat o alternativní metody, mezi něž patří i tepelné čerpadlo. Jaké výhody s sebou dané zařízení přináší?

Výhodná technologie

Tento typ zařízení pracuje na základě poměrně jednoduchého fyzikálního principu. Dokáže totiž odebírat okolní teplo ze země/vzduchu/vody a následně jej s pomocí stlačené páry převádí na zdroj energie, který můžete snadno využít. Díky tomu téměř zdarma ohřejete vodu, případně vytopíte celou domácnost v zimním období.

Dvěma nejvyhledávanějšími variantami jsou tepelné čerpadlo vzduch-voda a tepelné čerpadlo země-voda. První z nich (jak název napovídá) bere energii ze vzduchu, zatímco druhé ze země. Jaký druh je pro vás nejvýhodnější?

Specifické podmínky

Na tuto otázku vám odpoví třeba známá společnost Ilios, jejíž specializací je fotovoltaika a tepelné čerpadlo. Během volby i samotné instalace záleží na celé řadě faktorů, podle nichž se musíte řídit. Zmínění profesionálové dokážou zjistit a spočítat nejvýhodnější technologii přesně pro vás.

Určitě vás bude zajímat, kolik peněz lze vlastně ušetřit. Běžný rodinný dům o ploše 150 metrů čtverečních uspoří díky tepelnému čerpadlu klidně i 100 000 Kč ročně. Na webových stránkách zmíněné společnosti najdete jednoduchou kalkulačku, s níž si spočítáte přibližné úspory pro váš konkrétní typ stavby.

Pokud chcete opravdu zachránit rodinný rozpočet a žít s minimálními výdaji, nesmí vám ujít ani fotovoltaika. Ať tak, nebo onak, v obou případech máte nárok na vysoké dotace, takže nemusíte zpočátku utrácet kdovíjak velké částky.

 

 

 

Komerční prezentace

Trápí vás vysoké ceny vytápění domácnosti? Víme, jak ušetříte klidně až 70 %