Zrcadla s nápadem

Přítomnost zrcadla v koupelně nebo předsíni považujeme většinou za samozřejmost. Jeho podoba je ale často zbytečně opomíjená. Přitom právě zde si můžeme dovolit trochu experimentovat a dodat tak interiéru šmrnc.

Většina z nás před odchodem z domu aspoň letmo zkontroluje svůj vzhled, takže zrcadlo nechybí skoro v žádné předsíni. Kromě této praktické funkce jej ale můžeme pozvednout i na výraznější dekoraci, pro které obvykle v těchto místnostech není mnoho dalšího prostoru.

Na první pohled

O to, aby zrcadlo upoutalo pozornost už při vstupu, se postará především nápaditý rám. V obchodech najdeme spoustu zajímavých kousků, ale lze si jej vyrobit i vlastnoručně ze zrcadla, které již máme. K jeho vytvoření není potřeba ani tak truhlářské vybavení, jako spíš dobrý nápad. Velkého efektu dosáhneme třeba novým nátěrem starého rámu. A nemusíme zůstávat jen u jedné barvy. Pustit se ale můžeme i do dalších experimentů. Je-li vaší parketou třeba pletení nebo háčkování, proč nezkusit rám zrcadla „obléknout“? Některé rámy se také hodí k aranžování živých květin. Úžasně vypadají větvičky eukalyptu, které lze použít v čerstvé i sušené variantě. Místnost navíc nádherně provoní.

Nápadný dřevěný rám vykouzlí ze zrcadla dominantu místnosti (autor rámu a zrcadlového stolku Petr Eschler)

Dobrá rada

Prostřednictví rámu na zrcadlo můžete do místnosti vnést dotek přírody, který místnost vždycky zútulní. Skvěle vypadá třeba mozaika z oblázků, využít lze ale i další přírodní materiály, například skořápky ořechů, šnečí ulity nebo zajímavé klacíky.

Text: Veronika Cerhová
Foto: Jaroslav Hejzlar, František Malý, Pavel Veselý, Marie Votavová, Shutterstock a archiv firem

Zrcadla s nápadem