Romantika v krajkách a růžích

Rubrika: Interiér

Poznáte, kde vládne ženská ruka? Takový interiér je plný květin, polštářů, drobných ozdůbek, na stěnách visí rodinné fotografie v ozdobných rámečcích, ve skleněných vitrínách stojí řady hrnečků v pastelových barvách a nábytek přikrývají krajkové dečky.

Naše babičky byly zvyklé volné chvíle využívat k rukodělným činnostem. Uměly šít, háčkovat, plést, vyšívat, paličkovat, zvládaly mnohé techniky, které dnes obdivujeme. Pod rukama jim rostly praktické svetry a šály, ale i zdobné krajkové kapesníčky s vyšívaným monogramem, těžké háčkované záclony nebo sněhobílé ubrusy s jemným nitěným lemem. Bylo by škoda je schovávat. Vystavte je světu na odiv!

Drátěný košík s textilní vsadkou s krajkovým lemem je úchvatným doplňkem vzpomínek na romantické chvilky v podobě suché kytice růží.


Náš tip

Povlaky na polštáře se prodávají jak s opravdovou krajkou, tak natištěnou. Oba typy vypadají něžně a podtrhnou romantickou náladu vašeho interiéru. www.bellarose.cz

Slavnostní náladu při stolování podtrhne sváteční textil používaný jen při výjimečných příležitostech.

Připravila: Martina Lžičařová

Foto: Shutterstock a Bella Rose

Usušené květy si ponechávají nažloutle růžový tón. Stačí je jen naaranžovat a spolu s krajkou vlepit do rámečku.

Smetanová, starorůžová, květinový dekor, jemná krajka na dečkách, záclonách, ubrusu i polštářích – to vše patří do ryze dámského budoáru.

Jeden čas byly krajkové dečky na nábytku módní, pak zmizely. A dnes je opět bereme na milost…

 

Romantika v krajkách a růžích