Zmrzlinové pokušení

Rubrika: Recepty

Zmrzlina chutná nejvíc v létě, o tom není pochyb. Můžeme si na ní smlsnout třeba cestou z práce nebo při toulkách po městě – točenou nebo kopečkovou do kornoutu koupíme téměř na každém rohu.

 

Jahodové pokušení

 

Ale pokud si ji chceme vychutnat s celou parádou, připravíme si z ní doma zmrzlinový pohár, v němž se bude snoubit chuť zmrzliny s ovocem, oříšky, čokoládou, šlehačkou – prostě co má kdo rád. A když si dáme záležet, na své si přijde i náš zrak.

 

Jakou zmrzlinu zvolit
Pro domácí použití se hodí zmrzlina ve vaničkách. Na výběr jsou jak nejrůznější zmrzliny ovocné, tak oříškové, čokoládové, kávové, děti potěší lentilkově duhové nebo „šmoulí“ a mnoho dalších. Například český výrobce zmrzlin Prima – mimochodem víte, že tady vymysleli už před čtyřiceti lety oblíbené mražené ovocné pochoutky na špejli Mrož? – nabízí rodinná balení pod názvy Prima, Pegas, Mrož. Některé zmrzliny jsou s toppingem (čokoládovou nebo ovocnou polevou), jinde se v krabičce ukrývají zmrzliny dvou různých chutí. Z výrobních linek dalších značek se k zákazníkům dostávají i balení, ve kterých jsou dokonce tři různé zmrzliny. Takže připravit poháry kombinující více zmrzlin není vůbec obtížné.

 

A tady je pro inspiraci několik receptů:

 

Lesní symfonie

Lesní symfonie

1 kopeček zmrzliny Pegas vanilková ve vaničce

1 kopeček zmrzliny Jahodový Mrož ve vaničce

1 kopeček zmrzliny Prima Stracciatella

směs lesního ovoce

jahodový topping

šlehačka

dvě sladké trubičky

Do misky vložte po kopečku zmrzliny vanilkové, jahodové a stracciatelly. Posypte lesní směsí ovoce, zalijte jahodovým toppingem a přidejte dvě sladké trubičky. Na závěr ozdobte šlehačkou.

 

 

Zmrzlinové rande – oříšek a čokoláda

2 kopečky zmrzliny s chutí vlašský ořech

1 kopeček zmrzliny Pegas Extra čokoládová

sekané oříšky

karamelový topping

trojúhelníček-oplatka

Zmrzlinové rande

Do misky vložte dva kopečky zmrzliny vlašský ořech a jeden kopeček čokoládové, posypte sekanými oříšky a polijte karamelovým toppingem. Na závěr přidejte oplatku.

 

 

Jahodové pokušení

3 kopečky zmrzliny Jahodový Mrož ve vaničce

čerstvé jahody

jahodový topping

lístek máty

šlehačka

Do misky vložte tři kopečky jahodové zmrzliny, přidejte plátky čerstvých jahod a zalijte jahodovým toppingem. Na závěr ozdobte trochou máty a šlehačkou a ihned podávejte.

 

Ledová káva

 

Ledová káva

1 kopeček zmrzliny Pegas vanilková ve vaničce

šlehačka

káva

čokoládové hobliny

Do vysoké sklenice dáme led, kopeček vanilkové zmrzliny a zalijeme připravenou kávou. Ozdobíme šlehačkou a posypeme čokoládovými hoblinami.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: PRIMA ZMRZLINA

Zmrzlinové pokušení