Svačina s překvapením

Rubrika: Recepty

Malé děti u jídla občas zlobí. Zvlášť, když nejde o sladkosti, ale o chleba se sýrem
a zeleninou. Máme na ně recept! Na talíři pro ně vytvoříme zábavný obrázek.

Chleba s máslem, se sýrem, šunkou či s pomazánkou a kousek ovoce nebo zeleniny se hodí na snídani, svačinu nebo i večeři. Pokud ale dětem předkládáme stále to samé, začnou určité druhy potravin odmítat. Je proto lepší nabídnout stravu co nejpestřejší, přitom složenou ze zdravých surovin.

Porce vlastně nemusí být ani moc velké, vedle krajíčku chleba s plátkem sýra či šunky by však dítě mělo mít možnost sáhnout po ovoci nebo čerstvé zelenině. Při výběru upřednostňujeme ty druhy, které má dítě rádo.

Ze sýra a šunky můžeme vypichovat jednoduché tvary pomocí tvořítek na vánoční cukroví

S trochou vtipu se můžeme pokusit našeho potomka přesvědčit, že i druhy, které mu „nejedou“, do jídelníčku patří. V malé míře je zakomponujeme do obrázků, které mu připravíme na talíř. Rajčátka přeměníme na berušky nebo muchomůrky, kolečka mrkve, okurky, ředkviček využijeme na oči nebo uši veselých obličejů, nebo z nich sestavíme motýlí křídla.

Využijeme také zelené bylinky. Z pažitky uděláme kočičí vousy, zelenou petrželkou znázorníme větve stromů. Černou barvu nahradíme kousky černých oliv. Bílou najdeme ve vaječném bílku, mozzarelle a v sýru cottage.

Připravila: Martina Lžičařová
Foto: Shutterstock

Svačina s překvapením

Svačina s překvapením