Zavařujeme s láskou

Rubrika: Interiér, Recepty

České hospodyně jsou svým uměním uchovat letní sklizeň po zbytek roku zakonzervovanou ve sklenicích či zamraženou v krabičkách a sáčcích pověstné.
Domácí rybízová marmeláda, jahodový džem, malinový sirup, švestková povidla, bezový šampus, nakládané okurky nebo houby v octovém nálevu od maminky nebo od babičky snad ochutnal každý z nás. A všichni, kdo mají rádi poctivé domácí jídlo, jistě v této krásné tradici pokračují.

 

Jako u babičky
K dispozici máme v dnešní době řadu moderních přístrojů, které zavařování usnadňují, ale není nad to držet se tradice. A to i v případě samotného uchovávání
zavařenin a zdobení sklenic a lahví. Pamatujete, jak měly babičky džemy hezky vystavené ve spíži nebo ve sklepě? Jen na ně koukat byla radost k pohledání.
Obyčejná sklenice rázem dostane starosvětský nádech, když ji ozdobíte mašlí, štítkem nebo cedulkou a látkovým kloboučkem. Taková sklenička domácího džemu může být i pěkným dárkem, který každého potěší.

 

Stylové doplňky
Mnoho stylových doplňků, které vám při zavařování udělají ještě větší radost, vyrábí česká značka Desina Design®, zakoupit si je můžete na jejich e-shopu nebo v Hokynářství u Desiny v Kostelci nad Černými lesy. K dispozici jsou různobarevné tkaničky a stužky s nápisy, samolepky a látková víčka.

 

Koupit tu můžete například samolepky na sklenice (tři barvy: modrá, zelená, červená, 9 kusů za 69 Kč), stuhy s nápisem Maliny, Jahody, Rybíz, Meruňka nebo Švestky (193 Kč) i různá látková víčka (malé s červeným puntíkem, 100% bavlna, průměr víčka až 8 cm, za 43 Kč, malé a velké v bílé barvě, 100% bavlna, za 43 a 47 Kč).

TEXT: REDAKCE
FOTO: DESINA DESIGN

Zavařujeme s láskou