Nápadité osvětlení

Rubrika: Interiér

Přemýšleli jste, jak nápaditým způsobem osvětlit schody, chodby a místnosti ve vaší domácnosti? Vyzkoušejte LED osvětlení ve formě pásků. Nejen, že takové osvětlení se hodí do každé domácnosti, ale jeho instalace je velmi snadná.

 

LED páskami můžeme upozornit na schody v interiéru (Hornbach)

 

Vybírejte z různých barev, délek i umístění
Díky osvětlení LED diodami si můžete sami určit, kde vaše osvětlení bude a do jaké míry bude osvětlovat zvolený prostor.
Vybrat si můžete z různých barevných typů nebo délky jednotlivých svítidel podle toho, kam osvětlení plánujete umístit. To lze navíc jednoduše ovládat na dálku s pomocí ovladače anebo nastavit intervaly svícení tak, aby nedocházelo k plýtvání energií. LED osvětlení je samo o sobě úsporné, jeho průměrná spotřeba elektrické energie je o 80 % nižší než u klasických zdrojů osvětlení.

LED pásky nemusí být jen pod horními skříňkami (OBI)

V obývacím pokoji plní osvětlení ve formě světelných pásků zejména dekorativní roli. Skvěle vypadá nejen jako svíticí orámování obrazů nebo zdí, ale i jako podsvícení za televizí nebo okolo krbu. LED světlo je příjemné i u nohou postele nebo pod poličkou, ze které si vyberete knihu a můžete si pohodlně číst. Díky různým barvám osvětlení jej můžete libovolně kombinovat ve všech místnostech vašeho domova, vhodné je i do koupelny nebo dětského pokoje. Díky dálkovému ovládání lze nastavit intenzitu a barvu osvětlení.
LED osvětlení je tradičně využíváno i pod kuchyňskými linkami, aby kuchařky a kuchaři dobře viděli, co budou servírovat na stůl. Mohou se tak bez obav pustit do svého kulinářského projektu i v noci a nikoho nebudit zbytečným svícením hlavním světlem. Díky svému nenápadnému designu je LED osvětlení pod linkou elegantně skryto, ale přitom se pyšní skvělou světelností.

 

 

 

Po schodech již jedině bezpečně
V rámci bezpečné domácnosti jsou stále oblíbenějším doplňkem i LED pásky připevněné na hranách schodů a schodišť. Skvělou službu poskytnou i jako nepřímé osvětlení na zdech podél schodů, lze je totiž velmi jednoduše přilepit. Nejen na chodbě, ale i jinde v interiéru poskytují osvětlení, které lze přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Nedocenitelné jsou svítící pásky především v noci, protože nepůsobí rušivým dojmem a při pohybu v bytě či domě tak není třeba rozsvěcet stropní světla, abyste viděli na cestu – třeba právě při noční výpravě do kuchyně.
LED pásky navíc dodají vašemu domovu zcela novou podobu a mnohem útulnější atmosféru, která je při podzimních i zimních večerech tolik žádoucí. Vedle atraktivního designu hraje při osvětlení schodišť roli právě zmiňovaná bezpečnost. LED svítidla se postarají o to, aby každý váš krok byl veden s jistotou a bez zaváhání.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Nápadité osvětlení