Zajímáte se o ekologii? Víme, kde se o ní dozvíte víc!

Rubrika: Inspirace, Market

Důvodů, proč se chovat ekologicky, je spousta. Třeba proto, že vám není lhostejný osud planety, na níž žijete. A na níž budou žít i vaši potomci.


Přírodu ničí celá řada faktorů. Odpady, průmysl, energetika, spalování fosilních paliv, letadlová doprava, nadměrné využívání přírodních zdrojů, nadměrná spotřeba. Na vině je však i udržitelnost, respektive neudržitelný systém světové ekonomiky. Z tohoto výčtu může jednoho napadnout, že v rukách jednotlivce toho moc nezbývá. To je ale omyl.

Jak se začít chovat ekologicky?

Se svou troškou do mlýna může začít každý. Třeba tříděním odpadu. A celkovým snížením množství vyprodukovaného směsného odpadu. Většinu odpadu si totiž přinášíme spolu se zbožím v obchodech. Doma ho z něj vyndáme a odpad putuje do koše. Přitom to jde jinak. Zkrátka začneme nakupovat zboží bez obalu.

Nakupujte bez obalu!

Ve velkých městech dokonce najdeme obchody téhož názvu. Nakupuje se v nich bez obalu. Do skleniček, donesených recyklovatelných sáčků, nebo jen tak. Takové banány či okurky přeci vůbec žádný obal nepotřebují! Problém je, že v malých městech a na vesnicích na tyto obchody nenarazíte. I tak ale lze bez obalu nakupovat. Maso si nechat zabalit do papíru a ten pak spálit (topíte-li v kamnech). Popřípadě ho recyklovat. Pořídit si Sodastream a přestat nakupovat nápoje v plastových lahvích. Určitě sami přijdete na další nápady.

Vzdělávejte se!

Změny je možné dosáhnout i vzděláváním se. Spoustu informací o ekologii a ochraně životního prostředí najdete například na portálu Ecoista. Je prokázáno, že pokud někdo o ekologických tématech pravidelně čte, začne se i ekologicky chovat. Ideálním stavem by tak bylo, kdyby se ekologické portály dostaly mezi čtenáři na stejnou úroveň návštěvnosti jako klasické zpravodajské.

 

 

Komerční prezentace

Zajímáte se o ekologii? Víme, kde se o ní dozvíte víc!

Zajímavé