Vzpomínka na moře

Přivezli jste si z dovolené u moře krásné mušle, ulity, lastury, hvězdice a chtěli byste se jimi těšit i nadále? Můžete jim přisoudit úlohu dekorativní, nebo je využít prakticky.

Velké, krásně tvarované a zbarvené mušle a hvězdice se dají volně naaranžovat do prosklené osvětlené vitrínky nebo na stolek. Pro jednotlivé kousky můžeme vyrobit ze starého dřeva originální poličky, nebo je pomocí drátu upevnit na různě barevné dřevěné destičky a nejlépe ve skupince je upevnit na zeď. Drobnější skořápky naskládáme do skleněné nádoby, na jejíž dno lze nasypat písek z pláže.

Praktické použití se najde spíše pro velké skořápky mořských živočichů. Ty ploché poslouží například na odkládání klíčů, polootevřené naplníme zeminou a zasadíme do nich drobné sukulenty. Z těch nejkrásnějších drobných si vyrobíme nebo necháme udělat šperky.


Náš tip
Drobnější, hezky tvarované a vybarvené mušličky se mohou stát součástí šperků nebo letní bižuterie. Jednodušší výrobu zvládnete sami, nebo ji někomu zadejte.


Přineste si atmosféru mořské krajiny domů

 


 

Pro kousky, které lze postavit, si vyrobíme ze starého dřeva maličké poličky

 


Nápaditým způsobem pomocí dobře tvarovatelného drátu se dají mušle a hvězdice upevnit na dřevo, aniž bychom do nich museli vyvrtávat otvory

 

Na zdi se dobře vyjímá větší počet mořských skořápek

 


Do sklenic můžeme naaranžovat nejen mušle s pískem, ale i kamínky z pláže a usušené cizokrajné rostliny

 


Na mořské poklady využijeme i skleněnou potravinovou dózu se širokým hrdlem

 


Veliká mušle v roli květináče

 


Krásná dekorace stolku jako vzpomínka na moře

 

 

 

 

 

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Iva Tvrzová a Shutterstock

Vzpomínka na moře