Využijte nečekané volno k zušlechtění vaší zahrady

Rubrika: Market

Situace, vyvolaná celosvětovou pandemií, je tíživá pro všechny. Ale co kdybychom se pokusili neplánované volno a izolaci smysluplně využít. V první řadě nám nadcházející týdny umožní zastavit se, přemýšlet, plánovat a bilancovat.

Co takhle začít plánovat zvelebení vaší zahrady? K procházkám po zahradě jste měli v minulém týdnu pravděpodobně více příležitostí, než při běžném pracovním shonu. Pokud není vaše zahrada protkána zpevněnými cestičkami, které vás pohodlně a bezpečně dovedou i do odlehlejších zákoutí vaší zahrady, možná si i vyčítáte pošlapanou trávu. Věřte, že zpevněné cesty vás budou lákat ven, ať už pálí slunce nebo je právě po dešti, bez toho aniž byste si poničili pracně vypiplanou zeleň nebo umazali boty od bláta.

Bohužel se na tuto skutečnost často v českých zahradách zapomíná. Veškerá pozornost se zaměří na zpevnění cest podél domu, ale na funkční propojení celé zahrady se zapomene. Využijte nadcházející čas alespoň k plánování, případně k přípravným pracím. Ostatně pohyb na čerstvém vzduchu v bezpečí vaší zahrady, vám může pomoci zapomenout na realitu dnešních dní a posílit vás na těle i na duchu.

Výběr povrchu zahradních cest nepodceňujte

Ideálním trvanlivým materiálem pro venkovní použití je jednoznačně beton. Ten dokáže odolávat rozmarům zdejšího počasí a na své majitele klade minimum požadavků, co se údržby týče. Technologie výroby navíc zaznamenala v posledních letech velký vývoj dopředu. Kvalita povrchu a estetické a tvarové možnosti předurčují betonové komponenty k velmi širokému použití. Česká firma Presbeton, která má jedno z nejkomplexnějších portfolií betonových výrobků u nás, nabízí vybrané typy dlažeb v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean TOP). Úprava PCT spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch, vytvrzené zářením a vysokou teplotou. Tím je zamezeno průniku vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Standardní nečistoty tak stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Překvapivá variabilita betonové dlažby

Co se estetické stránky týče, zapomeňte na omezený výběr betonových dlažeb v klasickém šedém provedení. Současné možnosti jsou téměř bezbřehé. Díky různým postupům ve výrobě je možné kromě klasické zámkové nebo skladebné dlažby sáhnout i po exkluzivních variantách dlažebních desek velmi zdařile imitující například kámen nebo dřevo. Dlažební desky RUVIDO nerozeznáte od přírodního pískovce. Povrch dlažebních desek LIMA zase evokuje starou kamennou dlažbu s ohlazeným reliéfem. Na druhou stranu ucelený sytém BARK věrně napodobuje dřevěná prkna. Řada BARK navíc nabízí široký sortiment praktických komponentů  jednotného vzhledu pro stavbu cestiček z nášlapných kamenů, nových  schodů nebo lemů k malým vodním plochám. Současné možnosti betonu vás zkrátka překvapí.

www.presbeton.cz

Komerční prezentace

Využijte nečekané volno k zušlechtění vaší zahrady